Premier spotkał się z Janem Błachowiczem

Sporty walki
Premier spotkał się z Janem Błachowiczem
Fot. Adam Guz/KPRM
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Janem Błachowiczem.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Janem Błachowiczem. "Rano odwiedził mnie sam mistrz, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek" - napisał szef rządu na Facebooku.

"Rano odwiedził mnie sam Mistrz! Jan Błachowicz, nowy król, czy jak wolą branżowi specjaliści, książę MMA z Cieszyna, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek" - napisał premier. "Porozmawialiśmy trochę przy kawie o sportowej codzienności i wielkich planach na przyszłość, ale też pożartowaliśmy i obejrzeliśmy piękny mistrzowski pas federacji UFC (robi wrażenie!). Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję Mistrzu!" - dodał.

 


Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk.


ZOBACZ TAKŻE: Jesteśmy za! "Może UFC zgodzi się na obronę pasa w Polsce?"


W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – Błachowicz wygrał w drugiej rundzie z Amerykaninem Dominickiem Reyesem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz odpowiedział na słowa Daniel Cormiera. "Nauczę cię szacunku"


"Cieszyński Książe", jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, w UFC występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie