Legia Warszawa przegrała z Karabachem Agdam 0:3

Legioniści pożegnali się z europejskimi pucharami.

Legia Warszawa nie zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza ponieśli bolesną porażkę w starciu z Karabachem Agdam. Mistrz Azerbejdżanu wygrał na Łazienkowskiej 3:0.

Pierwszą groźną sytuację piłkarze z Azerbejdżanu stworzyli sobie w po kwadransie gry. Owusu Kwabena wyszedł na wolne pole, lecz jego strzał obronił Artur Boruc. W kolejnych minutach dało się dostrzec optyczną przewagę gości, którzy kilkukrotnie byli blisko sforsowania obrony Legii i wyjścia na prowadzenie.

W 30. minucie kapitalną okazję do zdobycia gola mieli "Wojskowi". Strzelał osamotniony w polu karnym Joel Valencia, ale dobrym refleksem popisał się bramkarz Karabachu.

Podczas pierwszej odsłony nie obejrzeliśmy goli, ale przewaga przyjezdnych była momentami bardzo widoczna. Legia poza pojedynczymi akcjami nie pokazała się z dobrej strony.

Na początku drugiej odsłony gry ponownie bramce Legii zagroził Owusu Kwabena, ale po raz kolejny na posterunku był Artur Boruc. Goście dopięli swego w 50. minucie spotkania. Centrę Owusu zamknął Patrick Andrade, który posłał piłkę do siatki. Piłkarze Karabachu zasłużenie wyszli na prowadzenie.

Legioniści zamiast ruszyć do ataku po stracie gola, całkowicie oddali pole rywalom, którzy w końcu strzelili drugą bramkę. W 62. minucie w pole karne przedarł się Abdellah Zoubir. Francuz następnie z łatwością okiwał Josipa Juranovicia i następnie skierował piłkę do bramki.

Wynik meczu w 70. minucie ustalił Filip Ozobić, który wykorzystał podanie Andrade i zdobył trzeciego gola dla swojego zespołu. Wtedy stało się jasne, że rezultat spotkania jest przesądzony. Legia boleśnie przegrała z Karabachem i nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Legia Warszawa 0-3 Qarabağ Ağdam
Patrick Andrade 50, Abdellah Zoubir 62, Filip Ozobić 70

Legia: Artur Boruc - Josip Juranović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović - Bartosz Kapustka (66, Michał Karbownik), Bartosz Slisz, Joel Valencia, Domagoj Antolić (63, Luquinhas) - Tomáš Pekhart, Rafael Lopes (56, Paweł Wszołek).

Qarabağ: Şahrudin Məhəmmədəliyev - Abbas Hüseynov, Bədavi Hüseynov, Kevin Medina, Maksim Medvedev - Patrick Andrade, Qara Qarayev, Uroš Matić, Filip Ozobić (75, Jaime Romero), Abdellah Zoubir (63, Mahir Emreli) - Owusu Kwabena (84, Elvin Cəfərquliyev).