TAURON Liga: Szybka wygrana E.LECLERC MOYA Radomki Radom z #VolleyWrocław

Szybka wygrana Radomki z #VolleyWroclaw.

Zawodniczki E.LECLERC MOYA Radomki Radom pokonały w trzech setach ekipę #VolleyWrocław i po kolejnym wygranym spotkaniu awansowały na pozycję lidera tabeli. Tytuł MVP spotkania otrzymała Justyna Łukasik.

Duża część pierwszego seta stała pod znakiem równej walki i gry punkt za punkt. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Radomia, którym udało się wypracować czteropunktową przewagę (12:8). Rywalki nie dawały za wygraną i próbowały doprowadzić do remisu, jednak na nic zdały się ich starania. Gospodynie szybko odskoczyły aż na siedem oczek (20:13) i nie dały sobie wyrwać prowadzenia z rąk.

Rozochocone gospodynie kontynuowały dobrą passę w kolejnej odsłonie i natychmiast wyszły na prowadzenie (8:4, 11:6). W połowie seta wrocławianki doprowadziły jednak do wyrównania (16:16), a sama końcówka była niezwykle zacięta. Ostatecznie triumfowały radomianki, zdobywając cztery ostatnie oczka z rzędu.

W trzeciej partii walka dalej toczyła się punkt za punkt, a wrocławianki chciały wreszcie ugrać seta. Nie chciały na to pozwolić zawodniczki Riccardo Marchesiego, które w drugiej części tej odsłony po raz kolejny odskoczyły rywalkom, przejmując kontrolę nad grą (14:10, 18:12). Potem poszło już gładko, a radomianki mogły cieszyć się z kompletu zwycięstw w tym sezonie. Jednocześnie awansowały na pozycję lidera, wyprzedzając BKS STAL Bielsko-Biała i Developres SkyRes Rzeszów.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

MVP: Justyna Łukasik

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Bruna Honorio Marques, Janisa Johnson, Justyna Łukasik, Andressa Picussa, Katarzyna Skorupa, Julia Twardowska - Agata Witkowska (libero) - Renata Biała, Klaudia Laskowska, Sandra Szczygioł

#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Aleksandra Gancarz, Natalia Murek, Izabella Rapacz, Adrianna Szady, Kamila Witkowska - Karolina Pancewicz (libero) - Karolina Fedorek, Małgorzata Jasek, Paula Słonecka, Weronika Wołodko.