Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu: Gdzie obejrzeć transmisję?

Sporty walki
Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu: Gdzie obejrzeć transmisję?
fot. materiały prasowe
Nikodem Jeżewski (z lewej) oraz Marek Prochazka

Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) zmierzy się z Czechem Markiem Prochazką (9-2-1, 5 KO) w walce wieczoru gali Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu. Stawką pojedynku będzie pas międzynarodowego mistrza Polski wagi junior ciężkiej. Wcześniej w ringu zaprezentują się Kacper Meyna czy Igor Jakubowski. Transmisja gali w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra i w Super Polsacie.

*** TUTAJ PROWADZIMY RELACJĘ NA ŻYWO Z GALI ***

Dla pochodzącego z Kościerzyny Nikodema Jeżewskiego to pierwsza walka w tym roku. Federacja EBU zwleka z pojedynkiem o pas mistrza Unii Europejskiej, dlatego bokser promowany przez Krystiana Każyszkę (Rocky Boxing Promotion) dostał szansę walki o krajowy tytuł międzynarodowy.

 

- Wróciłem do współpracy z najlepszym trenerem Rafałem Kałużnym i zobaczymy, po jakich wodach jestem w stanie płynąć. Mam w sobie wielkie chęci do ciężkiej pracy, by odnosić ringowe sukcesy – powiedział Nikodem Jeżewski, który niedawno został ojcem, a jego syn dostał imiona Olgierd Nikodem.

 

Każyszka: Turniej Wagi Junior Ciężkiej szansą dla Pawła Nowaczyńskiego

 

Przygotowujący się do starcia z Mateuszem Cielepałą Kacper Meyna będzie w Wielkim Klinczu boksował na dystansie 6 rund z Węgrem Zoltanem Csalą. Pojedynek z Cielepałą ze względu na koronawirusa został przeniesiony na 2021 rok. - Nawet najlepsze treningi i sesje sparingowe nie zastąpią oficjalnych walk, kiedy rosną emocje, stres jest coraz większy i trzeba pokazać to, co się wypracowało. Dlatego zależało nam na występie Kacpra po okresie wymuszonej przerwy. Jego rywalem będzie mający 6-letnie doświadczenie w boksie zawodowym i 34 stoczone pojedynki bardzo doświadczony Zsoltan Csala, nr 2 w węgierskiej kategorii ciężkiej – powiedział Krystian Każyszka.

 

Kibice zobaczą również w Kościerzynie walki z udziałem m.in. Kewina Gruchały (6-0, 2 KO), Kamila "Sokoła" Sokołowskiego (9-18-2, 3 KO), debiutanta Dominika Harwankowskiego, 5-krotnego mistrza Polski oraz niepokonanych Adriana Szczypiora (3-0, 2 KO) i Huberta Benkowskiego (6-0-1, 1 KO).

 

Jeszcze wcześniej debiutujący na zawodowym ringu lublinianie Paweł Nowaczyński i Kajetan Kalinowski rozpoczną Turniej Wagi Junior Ciężkiej organizowany przez Krystiana Każyszkę. W piątek, 2 października na gali Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu, w ćwierćfinale Paweł Nowaczyński spotka się z Igorem Jakubowskim, zaś Kajetan Kalinowski z Alanem Jachimowskim.

 

Karta walk:

 

Walka wieczoru:

Nikodem Jeżewski - Marek Prochazka (walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii junior ciężkiej)

 

Pozostałe walki:
Igor Jakubowski - Paweł Nowaczyński
Kacper Meyna - Zoltan Csala
Kamil Sokołowski - Patryk Kowoll
Adrian Szypior - Adam Grabiec
Kewin Gruchała vs Bartosz Głowacki
Kajetan Kalinowski - Alan Jakimowski
Dominik Harwarkowski - Adam Walas
Hubert Benkowski - Patryk Litkiewicz

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze