Kwalifikacje Ligi Mistrzów: Jastrzębski Węgiel zagra w dwóch turniejach

Siatkówka
Kwalifikacje Ligi Mistrzów: Jastrzębski Węgiel zagra w dwóch turniejach
fot. PAP
Jastrzębski Węgiel znów będzie gospodarzem turnieju, ale na kolejny poleci do Rumunii

Jastrzębski Węgiel wciąż walczy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy turniej polska drużyna wygrała, teraz czeka ją rywalizacja w drugiej, decydującej rundzie. Europejska Konfederacja Siatkówki CEV postanowiła, że w grupie z udziałem jastrzębian rozegrane zostaną dwa turnieje. Jeden z nich odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju w dniach 13-15 października, kolejny w Rumunii. Do fazy grupowej awansuje najlepszy zespół. (wideo: Jastrzębski Węgiel)

Pierwotnie formuła obu rund kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów zakładała, że każda z ekip uczestniczących w tychże eliminacjach miała być organizatorem jednego turnieju z trzema drużynami w swojej grupie. Ze względu jednak na epidemię koronawirusa i kwestie logistyczne już w pierwszej rundzie kwalifikacji liczba turniejów została zredukowana.

 

Zespół trenera Luke’a Reynoldsa w pierwszej rundzie bez straty seta pokonał we własnej hali białoruskiego Stroitiela Mińsk i holenderskie Draisma Dynamo Apeldoorn.

 

Druga runda będzie złożona z dwóch turniejów – w Jastrzębiu-Zdroju 13-15 października i w rumuńskim Gałaczu (27-29 października). Rywalami jastrzębian będą Arcada Galati z Rumunii oraz węgierski Fino Kaposvar VC.

 

 

W poprzednim sezonie Jastrzębski wygrał grupę, m.in. pokonując dwa razy rosyjski Zenit Kazań. Miał w ćwierćfinale spotkać się z włoskim Itasem Trentino, ale rywalizacja najpierw została wstrzymana, a później zakończona, w związku z pandemią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kubiak opowiedział o nowych regułach rozgrywek w Japonii

 

Śląska drużyna w ostatnim, zakończonym przed czasem, sezonie PlusLigi zajęła czwartą pozycję. Polsce, zgodnie z rankingiem, przysługiwały trzy miejsca w Lidze Mistrzów.

 

CEV dopuściła jednak dodatkowo do eliminacji zespoły, które zajęły przynajmniej piąte miejsca w krajowych rozgrywkach i wystąpiły w dwóch z trzech ostatnich edycji LM. Jastrzębianie, którzy wnioskowali wcześniej o podobne rozwiązanie, spełnili te warunki.

 

Do eliminacji przystąpiło łącznie 18 drużyn, sześć wystąpi w drugiej rundzie. W niej rozegrane zostaną po dwa turnieje, których zwycięzcy uzyskają awans do fazy grupowej z udziałem 20 ekip.

 

Terminarz gier 2. rundy (turniej w Jastrzębiu-Zdroju):

 

- 13.10.2020: Jastrzębski Węgiel - Fino KAPOSVAR VC godz. 20:30

- 14.10.2020: Fino Kaposvar VC - C.S.M. Arcada Galati godz. 17:30

- 15.10.2020: C.S.M. Arcada Galati - Jastrzębski Węgiel godz. 20:30

 

Transmisje wszystkich spotkań w Polsacie Sport

 

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze