Mamy to! Wielki powrót Leona na sportowe anteny Polsatu

Siatkówka
Mamy to! Wielki powrót Leona na sportowe anteny Polsatu
fot. Cyfrasport
Na sportowe anteny Polsatu wraca jedna z trzech najlepszych siatkarskich lig świata – włoska SuperLega.

Kibice siatkówki już mogą zacierać ręce. Na sportowe anteny Polsatu wraca jedna z trzech najlepszych siatkarskich lig świata – włoska SuperLega. Oznacza to, że znów będziemy mogli śledzić poczynania naszego asa – Wilfredo Leona. Pierwsze transmisje już w przyszłym tygodniu.

SuperLega gościła na naszych antenach przez dwa ostatnie lata. Jak większość innych rozgrywek nie dokończyła poprzedniego sezonu z powodu pandemii koronawirusa. Część klubów mocno odczuwa problemy finansowe związane z pandemią, ale to wciąż najsilniejsza liga na świecie z plejadą gwiazd ze wszystkich stron globu.

 

- Bardzo się cieszę, że udało nam się dopiąć szczegóły porozumienia ze stroną włoską. Kibice siatkówki będą mieli w Polsacie Sport wszystko co najlepsze – PlusLigę, Tauron Ligę, Ligę Mistrzów i do tego ligę włoską. Oczywiście w sezonie reprezentacyjnym obie kadry, a na dodatek Tauron I ligę mężczyzn – komentuje dyrektor Polsatu Sport, Marian Kmita. – Tak jak w poprzednim sezonie, chcemy pokazywać włoskie rozgrywki w takim zakresie, jaki może zainteresować polskiego kibica. Oznacza to chociażby, że pokażemy każdy z meczów, w którym zagra Wifredo Leon i jego Perugia prowadzona przez trenera Witala Heynena – dodaje Kmita.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarska Liga Mistrzów. Wielkie transfery Polsatu Sport

 

Włoskie rozgrywki ruszyły w weekend 27 września. Wcześniej odbył się turniej o Super Puchar Włoch. Wzięły w nim udział cztery najlepsze drużyny przerwanego sezonu 2019/2020. W półfinałach Cucine Lube Civitanova pokonała Itas Trenntino 3:2, a Perugia 3:0 Leo Shoes Modena. W wielkim finale triumfowali - 3:2 - siatkarze z Perugii, a nasz Leon był MVP spotkania.

 

Faworytami sezonu są jak zwykle Lube, Perugia, Itas. Modena po odejściu Zajcewa, Bednorza i Andersona nie jest już tak silna, jak rok temu, ale za to bardzo wzmocnił się zespół z Piacenzy, w którym zobaczymy w akcji m.in. znanego z polskich parkietów Georga Grozera.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie