Piotr Zieliński zakażony koronawirusem. SSC Napoli wydało komunikat

Piłka nożna
Piotr Zieliński zakażony koronawirusem. SSC Napoli wydało komunikat
fot. Cyfrasport
Piotr Zieliński raczej nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piotr Zieliński ma pozytywny wynik badania na koronawirusa. Oficjalnie poinformował o tym jego klub SSC Napoli. Polaka na pewno zabraknie w niedzielnym meczu Serie A, w którym neapolitańczycy zagrają na stadionie mistrza Włoch - Juventusu. Prawdopodobnie nie przyjedzie też na zgrupowanie reprezentacji przed towarzyskim spotkaniem z Finlandią (7 października, Gdańsk), a także w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

Napoli w niedzielę podejmowało Genoę, w której w ostatnim tygodniu zdiagnozowano aż 14 przypadków zakażenia. W komunikacie nie podano żadnych informacji oprócz tej, że zakażeni są polski piłkarz jeden z członków sztabu szkoleniowego.

 

 

Zieliński był powołany przez Jerzego Brzęczka na zbliżające się mecze reprezentacji Polski, ale prawdopodobnie nie przyjedzie na zgrupowanie. W izolacji pozostaje także selekcjoner naszej drużyny narodowej, o którego zakażeniu PZPN poinformował o chorobie selekcjonera w ostatnią sobotę. Trener powoli wraca do zdrowia i być może poprowadzi drużynę w kolejnych spotkaniach. Zgrupowanie na pewno rozpocznie się bez niego.

 

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u członków sztabu trenerskiego reprezentacji Polski dały wyniki negatywne. Selekcjoner Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu, zgodnie z zaleceniami lekarzy, przebywa na kwarantannie. Oznacza to, że październikowe zgrupowanie drużyny narodowej rozpocznie się bez jego udziału. Pod jego nieobecność na czele sztabu szkoleniowego reprezentacji staną trenerzy Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz - czytamy w komunikacie federacji.

 

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie