PlusLiga: Koronawirus w Będzinie! Odwołano najbliższy mecz MKS-u

Siatkówka
PlusLiga: Koronawirus w Będzinie! Odwołano najbliższy mecz MKS-u
Fot. Cyfrasport
Koronawirus dotknął także MKS Będzin prowadzony przez Jakuba Bednaruka.

Koronawirus w drużynie MKS-u Będzin! Jak poinformował śląski klub wyniki przeprowadzonego w środę testu potwierdziły pozytywny wynik u jednego członka drużyny. W związku z zakażeniem odwołano najbliższy mecz wyjazdowy z Indykpolem AZS Olsztyn. Pod znakiem zapytania stoją także inne spotkania MKS-u Będzin.

Koronawirus dotyka kolejne zespoły w PlusLidze. Tym razem padło na MKS Będzin, a podopieczni trenera Jakuba Bednaruk mogą mówić o dużym pechu. Zespół ze Śląska przegrał w ostatnim spotkaniu z Treflem Gdańsk (2:3), ale jednocześnie zapunktował po raz pierwszy w tym sezonie i budował formę przed kolejnymi starciami. Najbliższym miało być to z Indykpolem AZS Olsztyn, ale jak już wiemy mecz będzie przełożony na nieznany bliżej termin.

 

Informacja podana w piątkowy poranek oznacza, że MKS Będzin jest trzecim zespołem PlusLigi, po Ślepsku Malow Suwałki i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, który aktualnie pauzuje z powodu zakażeń koronawirusem w sztabie szkoleniowym lub wśród zawodników.

 

 

Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie klubu w tej sprawie:

 

Miejski Klub Sportowy Będzin S.A. informuje, iż w wyniku przeprowadzonego testu RT-PCR, 30 września 2020 roku, na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego członka drużyny otrzymano wynik pozytywny.

 

Członek drużyny wykazywał objawy i zapobiegawczo został skierowany na wykonanie testów na obecność koronawirusa COVID-19. W związku z dobrem osobistym, MKS Będzin S.A. nie podaje do wiadomości publicznej danych osobowych zakażonego i zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa, czekając na dalsze zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa.

 

O zaistniałej sytuacji klub poinformował już organy państwowe oraz zarząd Polskiej Ligi Siatkówki. Jednocześnie, pozostali członkowie zespołu zostali już skierowani na badania na obecność wirusa.

 

To oznacza, że najbliższy mecz ligowy (3 października, godz. 17:30 z Indykpolem AZS-em Olsztyn) z udziałem naszego zespołu został odwołany i zostanie rozegrany w innym terminie.

PI, Polsat Sport, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie