Robert Lewandowski wycofał się z wielkiej inwestycji na Mazurach

Piłka nożna
Robert Lewandowski wycofał się z wielkiej inwestycji na Mazurach
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski wycofał się ze spółki Nowe Mazury 8.

Robert Lewandowski wycofał się ze spółki Nowe Mazury 8 – poinformowała rzeczniczka prasowa piłkarza Monika Bondarowicz. Spółka ta ma w Giżycku zbudować kompleks na jeziorze, w ostatnim czasie został jej przekazany teren pod inwestycję.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Robert Lewandowski zaangażował się w budowę restauracji na jeziorze Niegocin. Całkowity koszt projektu "Wodny Świat" wynosił ponad 70 milionów złotych, a prace budowlane na plaży w Giżycku miały ruszyć we wrześniu.

 

Wodny Świat Lewandowskiego! Na Mazurach rusza inwestycja za 70 milionów

 

W czwartek rzeczniczka prasowa Lewandowskiego Monika Bondarowicz wysłała PAP jednozdaniowe oświadczenie: "W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji."

 

Przed kilkoma dniami "Puls Biznesu" opisał wspólnika Lewandowskiego w tej spółce, Pawła Petrusewicza. "To posiadacz gospodarstwa rolnego i fermy drobiu oraz biznesmen prowadzący na Mazurach restauracje i smażalnie ryb. Zajmuje się także chowem i hodowlą ryb. To właśnie w jego domu, położonym nad jeziorem Dejgurek w podgiżyckiej wsi Sterławki Małe, mieści się siedziba spółki Nowe Mazury 8. Paweł Petrusewicz jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata" – napisał "Puls Biznesu".

 

Gazeta podała, że "Nowe Mazury 8 to spółka komandytowa, posiadająca czterech komandytariuszy, z których każdy wniósł do niej tyle samo, czyli po 1 tys. zł. Udziały w przyszłych zyskach będą dzielone jednak tak, że największą ich część (prawie 34 proc.) ma inkasować Robert Lewandowski, najmniejszą (18 proc.) wspólnik najlepszego polskiego piłkarza w firmie deweloperskiej LS Investments Wojciech Stradowski, a po 24 proc. znany warszawski deweloper Jacek Koziński oraz Paweł Petrusewicz".

 

Spółka Nowe Mazury 8 na jeziorze Niegocin w Giżycku zamierza zbudować kompleks restauracyjno-portowy "Wodny świat". Spółka przed laty zawarła umowę na użytkowanie gruntów pokrytych wodami na jeziorze Niegocin o powierzchni 1 tys. m. kw. Umowa ta, jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, obowiązuje do 28 sierpnia 2027 roku i na razie nie wpłynął wniosek o je rozwiązanie.

 

"W związku z informacją o wycofaniu się Roberta Lewandowskiego ze spółki Nowe Mazury 8, mającej realizować projekt "Wodny Świat" w Giżycku, do czasu uzyskania oficjalnego stanowiska Inwestora, informuję, że nie będę tej sprawy komentować. Na rozmowę z Inwestorem jestem umówiony w ciągu kilku najbliższych dni. Wówczas przekażę Państwu niezbędne informacje i stanowisko Spółki" – napisał w piątek na swym profilu na Facebooku burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

 

‼KOMUNIKAT‼ W związku z informacją o wycofaniu się Roberta Lewandowskiego ze spółki Nowe Mazury 8, mającej realizować...

Opublikowany przez BurmistrzIwaszkiewicz.pl Czwartek, 1 października 2020

 


Według wcześniejszych zapowiedzi Wodny Świat ma kosztować 71 mln zł, inwestorzy uzyskali 40 mln zł dofinansowania z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie