TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport

ŁKS Commercecon Łódź jeszcze nigdy nie przegrał z Energą MKS Kalisz

ŁKS Commercecon Łódź zagra z Energą MKS Kalisz w meczu 3. rundy TAURON Ligi. Gospodynie wygrały dotąd wszystkie mecze z MKS-em i są faworytkami także piątkowego starcia. Kaliszanki, by mieć szanse na korzystny wynik, muszą powstrzymać Katarzynę Zaroślińską-Król, nową atakującą ŁKS-u. Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport od godziny 20:30.

W drugiej kolejce TAURON Ligi łodzianki bardzo szybko rozprawiły się z rywalkami, beniaminkiem Jokerem Świecie w trzech setach. Katem gospodyń była Zaroślińska-Król, która w całym meczu zdobyła 20 punktów, a 12 dołożyła Nadja Ninković. Widać, że przegrana w pierwszej kolejce podziałała na podopieczne Giuseppe Cuccariniego mobilizująco.

- Porażka bardzo nas zabolała i chciałyśmy zrobić wszystko, aby w tym meczu zaprezentować się o wiele lepiej - mówiła po spotkaniu Aleksandra Wójcik.

Kaliszanki w ostatniej kolejce przegrały w trzech setach z mocną ekipą z Bielska-Białej, która wcześniej pokonała ŁKS. Podopieczne Jacka Pasińskiego ryzykowały na zagrywce, choć nie zawsze przynosiło to oczekiwany efekt - 11 zepsutych przy trzech asach serwisowych. Słabo radziły sobie w ataku, notując 25 procent skuteczności w całym spotkaniu.

- Młodość ma to do siebie, że faluje. Dzisiaj dopadła nas ta młodość. Trochę wyszedł brak charakteru na parkiecie. Oczywiście będziemy nad tym pracować, tutaj nikt głowy nie schyla. Mając tak młody zespół trzeba wziąć pod uwagę to, że coś może się zaciąć – podsumował grę swoich podopiecznych trener. Kibice mają nadzieję, że jego młoda ekipa w trzeciej kolejce pokaże pazur.

Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport od godziny 20:30.