Zgrupowanie bez selekcjonera? Jerzy Brzęczek nadal w izolacji

Piłka nożna
Zgrupowanie bez selekcjonera? Jerzy Brzęczek nadal w izolacji
fot. Cyfrasport
Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu przebywa na kwarantannie.

Zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Finlandią (7.10) oraz z Włochami (11.10) i Bośnią i Hercegowiną (14.10) w Lidze Narodów rozpocznie się bez Jerzego Brzęczka. Selekcjoner jest w izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u członków sztabu trenerskiego reprezentacji Polski dały wyniki negatywne. Selekcjoner Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu, zgodnie z zaleceniami lekarzy, przebywa na kwarantannie. Oznacza to, że październikowe zgrupowanie drużyny narodowej rozpocznie się bez jego udziału. Pod jego nieobecność na czele sztabu szkoleniowego reprezentacji staną trenerzy Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz" - napisano w komunikacie PZPN.

 

O tym, że Brzęczek jest zakażony koronawirusem, poinformowano 26 września. Na październikowym zgrupowaniu nie pojawi się zapewne Piotr Zieliński. W piątek jego klub Napoli poinformował, że 26-letni pomocnik również miał pozytywny wynik badania.

 

Zobacz także: Piotr Zieliński zakażony koronawirusem. SSC Napoli wydało komunikat

 

Biało-czerwoni rywalizują w grupie A najwyższej dywizji Ligi Narodów. Po dwóch kolejkach mają trzy punkty i są na trzecim miejscu. Prowadzą Włochy - 4 pkt, przed Holandią - 3, a ostatnia jest Bośnia i Hercegowina - 1.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze