Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata!

Żużel
Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata!
fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik mistrzem świata 2020.

Bartosz Zmarzlik obronił tytuł mistrza świata w jeździe na żużlu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Grand Prix zapewnił sobie awansując do finału ostatnich, ósmych zawodów w Toruniu. Zmarzlik wygrał także ostatnie zawody Grand Prix. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, trzeci w finale był Rosjanin Artiom Łaguta, a czwarty Szwed Fredrik Lindgren.

25-letni Zmarzlik jest pierwszym Polakiem, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie. Po jednym mają zmarły niedawno Jerzy Szczakiel (1973) oraz Tomasz Gollob (2010).

 

– Znów przeżywam niesamowitą noc. Rok po roku jestem numerem jeden – to niesamowite – powiedział Zmarzlik po wywalczeniu po raz drugi tytułu mistrza świata w jeździe na żużlu.

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu Grand Prix zapewnił sobie awansując do finału ostatnich, ósmych zawodów w Toruniu. Obrona tytułu nie przyszła jednak mu łatwo. Turniej nie zaczął się po myśli gorzowianina, bo od trzeciego miejsca. Mogący mu zagrozić w walce o złoto Brytyjczyk Tai Woffinden i Szwed Fredrik Lindgren radzili sobie zdecydowanie lepiej. Ostatecznie Zmarzlik do półfinałów awansował z siódmej pozycji, Lindgren serię zasadniczą wygrał, a Woffinden był czwarty.

 

Cała trójka spotkała się w pierwszym półfinale i jak się okazało, była to decydująca rywalizacja o złotym medalu. Świetnie ze startu wystrzelił Lindgren, a startujący z czwartego pola Zmarzlik szukał swojego miejsca na wyjściu z pierwszego łuku i szczęśliwie wcisnął się na drugą pozycję, której nie oddał do końca biegu. Awans do finału oznaczał, że bez względu na jego wynik, Polak zapewnił sobie po raz drugi złoty medal indywidualnych mistrzostw świata.

 

– Znów przeżywam niesamowitą noc. Rok po roku jestem numerem jeden – to niesamowite. Po piątkowym upadku nie czułem się najlepiej, więc dzisiejsza rywalizacja byłą dla mnie bardzo trudna mentalnie. Nawet nie śniłem, że powtórzę zdobycie tytułu, a okazuje się, że sen staje się prawdą – powiedział niesamowicie szczęśliwy Zmarzlik po swoim półfinale.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie