Dwa gole Neymara. Wysoka wygrana PSG nad Angers

PSG zaliczyło kolejne efektowne zwycięstwo

Piłkarze Paris Saint-Germain odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. W 6. kolejce francuskiej ekstraklasy obrońcy tytułu pokonali u siebie Angers SCO aż 6:1, a dwie bramki zdobył Brazylijczyk Neymar, dla którego to pierwsze trafienia w sezonie.

Paryżanie rozpoczęli ligowe rozgrywki od dwóch porażek (na początku sezonu występowali bez kilku czołowych piłkarzy), ale w kolejnych meczach niedawni finaliści Ligi Mistrzów pokazali, że wracają już na właściwe tory.

W piątkowy wieczór odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo w rzędu, bilans bramkowy w tych spotkaniach wyniósł 12-1.

W meczu z Angers dwie bramki zdobył Neymar, który wcześniej nie miał trafienia w sezonie. W piątek zaliczył także asystę.

Po jednym golu dołożyli Włoch Alessandro Florenzi (powołany do kadry m.in. na mecz z Polską w Lidze Narodów), Niemiec Julian Draxler, Senegalczyk Idrissa Gueye oraz francuski mistrz świata Kylian Mbappe, który w 84. minucie ustalił wynik.

Gości stać było tylko na trafienie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Ismaela Traore w 52. minucie, wówczas na 1:3.

W tabeli wicelider PSG ma 12 punktów, zaś Angers - dziewięć.

Lider Rennes (13) zagra w niedzielę u siebie z przedostatnim Reims.