Tauron 1. Liga siatkarzy: BBTS odwrócił losy meczu z beniaminkiem

BBTS – Avia 3:2.

W meczu 3. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali z Polskim Cukrem MKS Avia Świdnik 3:2. Goście wygrali dwa pierwsze sety, a w trzecim mieli w górze trzy piłki meczowe! Ekipa BBTS zdołała jednak odwrócić losy meczu.

Dla ekipy BBTS było to pierwsze w tym sezonie spotkanie we własnej hali. Byli oni faworytami konfrontacji z beniaminkiem ze Świdnika, tymczasem dwa pierwsze sety nie potwierdziły przedmeczowych prognoz. Siatkarze Avii nie tylko nawiązali walkę, ale prezentowali się lepiej na tle gospodarzy.

W premierowej odsłonie przyjezdni wypracowali sobie przewagę w środkowej części, przy zagrywkach Artura Sługockiego (14:18). W końcówce zdołali ją utrzymać, a skuteczny atak Mateusza Rećko ustalił wynik na 21:25. W drugiej partii siatkarze BBTS prowadzili 20:17, ale rywale zdołali odrobić straty (20:20) i rozstrzygnąć seta na swoją stronę. Dwa ostatnie słowa w tej partii należało do Łukasza Swodczyka, który najpierw popisał się skutecznym atakiem, a następnie blokiem (23:25).

Set numer trzy miał niezwykły przebieg. W końcówce gospodarze prowadzili 23:19, ale później nastąpiła punktowa seria rywali, którzy mieli piłkę meczową przy stanie 23:24. Sergiej Kapelus doprowadził do rywalizacji na przewagi, w której Avia miała dwie kolejne piłki na rozstrzygnięcie meczu. Seta wygrali jednak bielszczanie, którzy ustalili jego rezultat skutecznym blokiem (28:26).

Taki obrót sprawy podłamał siatkarzy ze Świdnika, którzy w kolejnej partii byli tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy, którzy wygrali pewnie – 25:14. Podobny przebieg miał tie-break, w którym drużyna trenera Harry'ego Brokkinga miała trzy oczka zaliczki przy zmianie stron (8:5). Druga część piątej partii to dominacja BBTS, przypieczętowana skutecznym atakiem Kapelusa w ostatniej akcji meczu (15:8).

Najwięcej punktów: Oleg Krikun (17), Sergiej Kapelus (16), Michał Makowski (10) – BBTS; Mateusz Rećko (17), Damian Boruch (14), Łukasz Swodczyk (13) – Avia. MVP: Jarosław Macionczyk.

BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier MKS Avia Świdnik 3:2 (21:25, 23:25, 28:26, 25:14, 15:8)