Zawody Speedway of Nations odbędą się w Lublinie

Żużel
Zawody Speedway of Nations odbędą się w Lublinie
fot. PAP
Zwycięzcy mistrzostw świata par na żużlu z 2018 roku.

Turniej Speedway of Nations (SoN), czyli żużlowe drużynowe mistrzostwa świata, odbędzie się 16 i 17 października w Lublinie - poinformowali organizatorzy. Zawody zostały przeniesione z Manchesteru z powodu ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa.

Jak mówił wcześniej odpowiedzialny w firmie IMG za SoN Paul Bellamy, wprowadzone nowe zasady kwarantanny dla przyjeżdżających do Anglii w praktyce uniemożliwiają rozegranie w Manchesterze zawodów zaplanowanych na 26 i 27 października. W sobotę okazało się, że turniej zorganizuje Lublin.

 

Decyzję o wyborze Lublina, jako gospodarza drużynowych mistrzostw świata nie jest przypadkowa. Informacje oraz zdjęcia „podniebnego sektora kibiców” Motoru Lublin obiegły cały świat. Widzieli je także przedstawiciele właściciela praw do SoN.

 

Zdjęcia kibiców kibicujących swoim bohaterom z dźwigów dotarły do ?mediów na całym świecie, a Bellamy z niecierpliwością czeka na to, by w mieście odbyło się największe żużlowe zawody drużynowe.

 

Zobacz także: Ekstraliga żużlowa: Piotr Pawlicki zostaje w Fogo Unii Leszno

 

- Kibice z Lublina pokazali, że w tych dziwnych czasach można znaleźć rozmaite wyjścia, by wspierać swój klub. Jestem pewien, że także podczas Speedway of Nations stworzą wyjątkową atmosferę, tym bardziej, że reprezentacja Polski będzie walczyć o złoto. Nie mam wątpliwości, że czeka nas pełen emocji weekend. Rosjanie będą bronić tytułu, ale pozostałe reprezentacje będą równie zdeterminowane, by walczyć o główną nagrodę. Chciałbym podziękować wszystkim w Lublinie za ich wysiłek, dzięki któremu będziemy mogli zorganizować to wydarzenie w stosunkowo krótkim czasie. Rezem z całym zespołem nie możemy się doczekać momentu, gdy taśma pójdzie w górę i wierzymy, że zobaczymy dwa wieczory fantastycznego żużla - powiedział Bellamy.

 

Dumny z możliwości zorganizowania tak dużej imprezy jest prezes zarządu Speedway Lublin SA Jakub Kępa.

 

- Jestem niesamowicie dumny, że Lublin będzie gospodarzem Finału Speedway of Nations i nie mogę się doczekać tych zawodów. Po raz pierwszy w historii w Lublinie odbywa się impreza o tak wysokiej randze i jestem przekonany, że jako klub dołożymy wszelkich starań, aby sprostać wszystkim wyzwaniom organizacyjnym. Głęboko wierzę, że nasi fani stworzą niezapomnianą atmosferę i udowodnią, że są naprawdę najlepszymi fanami na świecie. Serdecznie zapraszam wszystkich do przyłączenia się do nas w Lublinie. To będzie prawdziwe święto żużla – podkreślił Kępa.

 

Pandemia już wcześniej storpedowała plany SoN. Z jej powodu odwołano półfinały na Łotwie i postanowiono, że w finale wystąpi siedem najlepszych drużyn poprzedniej edycji. Nominowane zostały reprezentacje gospodarzy oraz broniąca tytułu Rosja, Polska, Australia, Dania, Szwecja i Niemcy. Federacja tego ostatniego państwa zdecydowała wycofać swoją reprezentację, w wyniku czego jej miejsce zajęła ósma drużyna sezonu 2019 – Czechy.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze