Łukasz Teodorczyk wypożyczony do Royalu Charleroi

Piłka nożna
Łukasz Teodorczyk wypożyczony do Royalu Charleroi
Fot. PAP
Łukasz Teodorczyk (z prawej) spróbuje swoich sił w lidze, którą doskonale zna.

Łukasz Teodorczyk przeniesie się na rok do Royalu Charleroi - poinformował na Twitterze dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński. Polski napastnik jest byłym zawodnikiem Lecha Poznań, który niedawno awansował do fazy grupowej Ligi Europy kosztem pilkarzy z Charleroi.

O odejściu Teodorczyka z Udinese informowano już od czerwca. Polski napastnik nie znalazł uznania w oczach Luki Gottiego, a wcześniej Igora Tudora i przez dwa lata gry w kadrze włoskiego zespołu rozegrał zaledwie 25 spotkań i strzelił jednego gola. Teodorczyka wciąż obowiązuje kontrakt z Udinese do 2022 roku, więc jego sytuacja ma się odmienić dzięki szansie jaką dostał od Royalu Charleroi. Informację o przejściu reprezentanta Polski do Belgii podał dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński.

 


Aktualny lider belgijskiej ekstraklasy ma wypożyczyć polskiego napastnika na jeden sezon, w trakcie którego Teodorczyk postara się udowodnić, że nadal jest skutecznym napastnikiem. Zadanie będzie o tyle łatwiejsze, że sam zawodnik rozegrał już w belgijskiej ekstraklasie 52 spotkania w barwach Andrelechtu i był gwiazdą swojej drużyny. W trakcie swojej krótkiej przygody z Jupiler Pro League zdobył 30 bramek i 7 asyst. Łukasz Teodorczyk ma na swoim koncie także występy w Dynamie Kijów, Polonii Warszawa i Lechu Poznań.

 

Przemysław Iwańczyk: Polish Moder(n) Football, czyli jak Lech wprowadził nową jakość


Sytuacja jest o tyle ciekawa, że belgijski zespół niedawno mierzył się z Lechem Poznań i przegrał w decydującym spotkaniu kwalifikacji Ligi Europy. Być może to przekonało działaczy Charleroi, że warto poszukać wzmocnień wśród polskich zawodników z historią w poznańskim zespole.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie