PLK: GTK Gliwice goniło Polpharmę Starogard Gdański. Pogoń udana

Mecz w Gliwicach był niezwykle zacięty. Zdecydowały szczegóły i przygotowanie fizyczne

Koszykarze GTK Gliwice wygrali z Polpharmą Starogard Gdański 91:77 (21:24, 15:21, 25:17, 30:15) w meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze przegrali obie kwarty pierwszej połowy i przez większość spotkania musieli gonić rywali. Druga część należała już do nich, a zdecydowane zwycięstwo GTK przypieczętowało w końcowych dziesięciu minutach. Najlepszym zawodnikiem gliwickiej drużyny był Jordon Varnado z 30 punktami, 6 zbiórkami i 2 blokami. Trevon Allen zdobył dla gości 22 punkty.

GTK świetnie weszło w ten mecz. Po trafieniach Varnado i Daniela Gołębiowskiego prowadziło już 9:2. Później jednak coraz lepiej prezentował się Peter Olisemeka, a "trójki" Grzegorza Surmacza i Stevena Haneya dały przewagę przyjezdnym. Dzięki rzutom wolnym Sebastiana Waldy po 10 minutach to Polpharma prowadziła 24:21.

Drugą kwartę starogardzianie rozpoczęli od serii 7:0 i po rzucie z dystansu Jamesa Washingtona mieli już 10 punktów przewagi. Malcolm Rhett oraz Varnado starali się wykorzystywać swoją przewagę fizyczną, ale to zespół trenera Marka Łukomskiego ciągle utrzymywał prowadzenie. Po pierwszej połowie goście wygrywali 45:36.

Od początku trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale jednocześnie oznaczało to, że Polpharma zachowywała punktową przewagę. Ciągle swoje robił Washington, a do tego skutecznością imponował Allen. Nawet mała seria 8:0 nie wystarczała GTK, aby doprowadzić do wyrównania. Dopiero późniejsza "trójka" Terry’ego Hendersona dała gospodarzom remis. Trafienie Allena ustawiło wynik po 30 minutach na 62:61 dla gości.

Rhett i Varnado dali prowadzenie zespołowi trenera Matthiasa Zollnera dopiero w czwartej kwarcie. Mecz był niesamowicie zacięty, ale tylko do pewnego momentu. Gliwiczanie zanotowali serię 9:0 i po wsadzie Rhetta mieli już siedem punktów przewagi. Polpharma walczyła, ale w końcówce nie wytrzymała tempa rywali.

GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gd. 91:77 (21:24, 15:21, 25:17, 30:15)

GTK Gliwice: Jordon Varnado 30, Malcolm Rhett 16, Daniel Gołębiowski 16, Szymon Szymański 10, Terry Henderson 8, Josh Perkins 7, Martin Krampelj 2, Łukasz Diduszko 2, Mateusz Szlachetka 0, Bartosz Majewski 0.

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 22, James Washington 20, Grzegorz Surmacz 13, Steven Haney 10, Peter Olisemeka 4, Jacek Jarecki 4, Sebastian Walda 4, Radosław Chorab 0.