TAURON Liga zagra podobnie do PlusLigi. Mecze będą rozgrywane awansem

Siatkówka
TAURON Liga zagra podobnie do PlusLigi. Mecze będą rozgrywane awansem
fot. Cyfrasport
Ekipa ŁKS Commercecon Łódź.

Prezesi klubów TAURON Ligi, identycznie jak PlusLigi, jednomyślnie zdecydowali, by w przypadku absencji drużyn z powodu koronawirusa, pozostałe ekipy uzgadniały przyspieszone terminy i rozgrywały mecze awansem. To jeden ze sposób na utrzymanie rytmu ligowego w sezonie 2020/2021.

W trakcie wideokonferencji z przedstawicielami władz klubów TAURON Ligi wspólnie podjęto jednomyślną decyzję o rozgrywaniu meczów awansem w przypadku, gdy część drużyn wypadnie z powodu zakażenia koronawirusem.

– Przede wszystkim wszyscy pokazują olbrzymią determinację, by grać i być bezpiecznymi maksymalnie jak to możliwe – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Wspólnie ustaliliśmy, by w przypadku przekładania meczów z powodu zakażenia koronawirusem, będziemy się starali grać inne mecze awansem, by nie tracić rytmu i możliwych transmisji telewizyjnych. Chcemy grać i starać się zachowywać odpowiedzialnie – dodaje prezes.

W trakcie spotkania rozmawiano także m.in. o sposobach na poprawienie dostępności oraz szybkości wykonywania oraz dostarczania wyników testów metodą RT-PCR. Prezesi klubów dotkniętych koronawirusem przekazali też informacje i podsumowanie działań podjętych w tych przypadkach. Rozmawiano także o możliwych scenariuszach na wypadek zdecydowanego wzrostu zachorowań.

 

Zobacz także: Trzecie zwycięstwo siatkarek Legionovii! Grot Budowlani wciąż bez punktu

 

– Przede wszystkim, w naszej drużynie wprowadziliśmy wszystkie zalecenia i do sprawy koronawirus podchodzimy bardzo poważnie – mówi Paweł Frankowski, prezes Grupy Azoty Chemika Police. – Zgodziliśmy się także ze wszystkimi prezesami, że warto rozgrywać mecze awansem, trzeba tylko to wszystko odpowiednio skoordynować. Liczę, że to się uda i będziemy mogli jak najczęściej grać dla naszych kibiców – dodaje prezes Frankowski.

W trakcie spotkania z prezesami padła także deklaracja, że w związku z wprowadzeniem skutecznej strefy „0” liga nie ma intencji ograniczania liczby lub rezygnowania z udziału kibiców w widowiskach sportowych.

agb, Polsat Sport, tauronliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie