Jerzy Brzęczek wraca do reprezentacji. Poprowadzi kadrę w meczu z Finlandią

Piłka nożna
Jerzy Brzęczek wraca do reprezentacji. Poprowadzi kadrę w meczu z Finlandią
fot. Cyfrasport
Brzęczek dołączy do przebywających w Sopocie kadrowiczów i poprowadzi zespół w najbliższych spotkaniach.

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek uzyskał drugi negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Oznacza to, że trener dołączy do przebywających w Sopocie kadrowiczów i poprowadzi zespół w najbliższych spotkaniach.

Jak poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, w poniedziałek Brzęczek uzyskał negatywny wynik testu. We wtorek trener potwierdził swój stan zdrowia, kolejnym negatywnym rezultatem. Oznacza to, że selekcjoner wróci do pracy z drużyną i poprowadzi ją w najbliższych meczach. Biało-Czerwoni już w środę zagrają towarzysko z Finlandią.


Brzęczek od ponad tygodnia przebywał w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem. 26 września PZPN poinformował o dodatnim wyniku testu selekcjonera. Chociaż trener czuł się dobrze, dopiero poniedziałkowe i wtorkowe badania potwierdziły, że jest zdrowy i może wrócić do pracy.

Zobacz także: Kadra bez Jędrzejczyka, Szczęsny dołączy w czwartek

Większość kadrowiczów dojechała już do Sopotu. Wciąż nie ma Łukasza Fabiańskiego, ale bramkarz powinien dołączyć we wtorek na zgrupowanie.

"Raczej nie zdąży wziąć udziału w dzisiejszym treningu" - przyznał Kwiatkowski.

Już wcześniej było wiadomo, że w zgrupowaniu nie będzie uczestniczyć zakażony koronawirusem Piotr Zieliński, a z powodu kontuzji opuścił je Artur Jędrzejczyk.

Natomiast Wojciech Szczęsny - przebywający jak wszyscy zawodnicy Juventusu Turyn na kwarantannie we Włoszech - dołączy do kadry dopiero w czwartek, już po meczu z Finlandią.

Reprezentanci Polski większość czasu spędzą w Trójmieście. Dopiero 13 października przed południem wylecą czarterem z Gdańska do Wrocławia na mecz z Bośniakami.

MM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie