Giro d'Italia: Wycofał się Geraint Thomas, lider grupy Ineos

Lider grupy Ineos Grenadiers Brytyjczyk Geraint Thomas wycofał się przed startem.

Lider grupy Ineos Grenadiers Brytyjczyk Geraint Thomas wycofał się przed startem 4. etapu kolarskiego wyścigu Giro d'Italia - poinformował jego team. W poniedziałek triumfator Tour de France z 2018 roku miał upadek i stracił ponad 12 minut do zwycięzcy.

34-letni Thomas odniósł sukces w "Wielkiej Pętli" i kilku innych wyścigach, m.in. Criterium du Dauphine i Paryż-Nicea, ale w Giro startował rzadko i bez powodzenia. W tym roku zrezygnował z udziału w Tour de France właśnie po to, aby skupić się na wyścigu we Włoszech.

Jednak już przed pierwszym wzniesieniem na 3. etapie okazało się, że Brytyjczyk nie nadąża za czołówką, co było prawdopodobnie efektem obrażeń odniesionych w wyniku upadku. Nie ukończył Giro również w 2017 roku, także dlatego, że się przewrócił.

"Geraint Thomas został wycofany z Giro d'Italia przed czwartym etapem, ponieważ dodatkowe badania wykazały pęknięcie kości miednicy po wczorajszym wypadku" - napisano na koncie Ineos Grenadiers na Twitterze.

Zawodnikami Ineos są m.in. Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski, ale żaden z nich nie został zgłoszony do Giro.

We wtorek kolarze wciąż ścigają się na Sycylii. Czwarty etap prowadzi z Katanii do miejscowości Villafranca Tirrena (140 km).