Kibice Arsenalu zbierają pieniądze dla słynnej maskotki

Piłka nożna
Kibice Arsenalu zbierają pieniądze dla słynnej maskotki
fot. PAP
"Gunnersaurus" jest maskotką Arsenalu od 27 lat.

Kibice piłkarskiego zespołu Arsenal Londyn uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy dla Jerry’ego Quya, który od 27 lat wcielał się w postać klubowej maskotki - ukochanego przez nich dinozaura "Gunnersaurusa", a teraz został zwolniony. W kilka godzin zebrano blisko tysiąc funtów.

Według doniesień mediów "Gunnersaurus" - Quy został zwolniony z Arsenalu, choć nie był zatrudniony na pełny etat. Ostatnio cięcia kosztów w klubie spowodowane pandemią koronawirusa dotknęły 55 pracowników administracyjno-technicznych.

Władze klubu odmówiły komentarza w sprawie Quya, ale zapewniły jednocześnie, że dinozaur wróci, gdy na stadiony powrócą kibice.

Zobacz także: Juventus czekał, Napoli nie przyjechało na mecz

Ta deklaracja nie zadowoliła jednak fanów londyńskiego klubu, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wspomóc Quya poprzez zbiórkę pieniędzy. Profil "Gunnersaurusa" na jednym z portali społecznościowych błyskawicznie zyskał popularność i jest obecnie szóstym pod względem liczby polubień na Wyspach Brytyjskich.

"Gunnersaurus" jest maskotką Arsenalu od 27 lat. To ikona klubu i nie możemy pozwolić mu zginąć” - napisano na profilu społecznościowym.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze