KSW 55: Metodyczna praca Askhama kluczem do zwycięstwa. Jak wyglądała pierwsza walka Askham - Khalidov? (WIDEO)

Sporty walki
KSW 55: Metodyczna praca Askhama kluczem do zwycięstwa. Jak wyglądała pierwsza walka Askham - Khalidov? (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Czy Mamed Khalidov zrewanżuje się Scottowi Askhamowi za porażkę z grudnia zeszłego roku?

Już 10 października odbędzie się gala KSW 55. W walce wieczoru dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku na szczycie kategorii średniej KSW. Mamed Khalidov będzie chciał zrewanżować się Scottowi Askhamowi za porażkę z grudnia zeszłego roku. Wówczas Anglik pokonał Khalidova jednogłośną decyzją sędziów.

Obaj zawodnicy po raz pierwszy w klatce spotkali się 7 grudnia 2019 roku na gali KSW 52 w Gliwicach. Pojedynek był najważniejszym starciem wieczoru, lecz stawką starcia nie był pas mistrzowski. Walkę zakontraktowano w catchweighcie do 85 kilogramów, czyli o jeden kilogram więcej niż przewiduje limit kategorii średniej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 55: Dzień z życia Damiana Janikowskiego

 

Walka przebiegała pod dyktando Askhama. Co prawda Mamed na początku efektownie obalił Askhama, lecz po nieudanej próbie skrętówki w wykonaniu Czeczena kontrolę nad walką przejął Askham. W drugiej rundzie Anglik sprowadził walkę do parteru po zaledwie trzydziestu sekundach i ponownie resztę starcia spędził na górze. Trzecia odsłona, z wyjątkiem szybkiego zrywu Khalidova w stójce, znowu należała do Askhama. 

 

Anglik wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Od tamtej pory Khalidov nie mógł pogodzić się z porażką i otwarcie mówił, że bardzo chciałby jeszcze raz skrzyżować rękawice z mistrzem kategorii średniej. Ostatecznie do rewanżu dojdzie na gali KSW 55, a stawką walki tym razem będzie pas mistrza KSW .

 

 

Skrót walki Scott Askham - Mamed Khalidov w załączonym materiale wideo.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie