La Liga: FC Barcelona straciła fortunę z powodu koronawirusa

Piłka nożna
La Liga: FC Barcelona straciła fortunę z powodu koronawirusa
fot. PAP, EPA, ALBERTO ESTEVEZ
97 milionów euro straty Barcelony z powodu koronawirusa.

FC Barcelona obliczyła, że z powodu pandemii koronawirusa straciła w sezonie 2019/20 około 97 milionów euro. Wpływy okazały się o 203 miliony euro mniejsze niż zakładano i wyniosły 855 miliony euro.

Założenia budżetowe przed sezonem zakładały, że dochód przekroczy miliard euro. By utrzymać klub zarząd podjął kroki, które pozwoliły ograniczyć wydatki o 74 milionów euro. W tej chwili FC Barcelona ma długi w wysokości około 379 milionów euro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern wzmacnia ofensywę! Douglas Costa wraca do Monachium

 

Powodem takiego załamania finansowego wielu klubów jest gra przy pustych trybunach. Te zamknięto w Hiszpanii w marcu i do tej pory nie wpuszczono kibiców na stadiony. Także wpływy z praw telewizyjnych oraz z transferów znacznie zmalały. Ponadto do Barcelony przyjeżdża znacznie mniej turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali stadion Camp Nou.

 

Budżet Barcelony na sezon 2020/21 zakłada dochód w wysokości 781 milionów euro. Wiele w nim jednak znaków zapytania. Władze klubu zakładają bowiem, że od grudnia trybuny będą mogły być zapełnione w 25 procentach, a od lutego w 100 procentach. Liczą także na to, że do miasta wrócą turyści i zwiększą się wpływy ze sprzedaży gadżetów.

PeZet, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie