Siatkarze reprezentacji Włoch zakażeni koronawirusem

"Siedem przypadków pozytywnego wyniku testów COVID-19 w reprezentacji powracającej z mistrzostw Europy do lat 20" – poinformowała Włoska Federacja Siatkówki na Twitterze. Młodzi siatkarze z Italii zajęli w tym turnieju drugie miejsce.

Reprezentacja Włoch brała udział w mistrzostwach Europy siatkarzy U–20. Po powrocie z imprezy została, zgodnie z procedurą FIPAV (Federazione Italiana Pallavolo), poddana testom na koronawirusa. Wynik badań okazał się pozytywny dla siedmiu osób.

"Siedem przypadków pozytywnego wyniku testów COVID-19 w reprezentacji powracającej z mistrzostw Europy do lat 20" – poinformowano na Twitterze Federvolley.it.

Drużyna w całości zostanie objęta kwarantanną. Włoski Związek Piłki Siatkowej będzie monitorował sytuację i wdroży wszelkie niezbędne procedury, aby zapewnić jak najszybszy powrót do normalności całego zespołu.

W rozegranych w Czechach Finały mistrzostw Europy U–20 rozegrano w dniach 26 września – 4 października w dwóch czeskich miastach Kurim i Brno. Siatkarze reprezentacji Italii wywalczyli srebrne medale. W fazie grupowej wygrali m.in. z reprezentacją Polski (3:0).

W półfinale pokonali 3:0 Białoruś, a w finale ulegli 1:3 Rosjanom. Mimo finałowej porażki, Włoch Alessandro Michieletto został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju. Nagrody indywidualne otrzymali również przyjmujący Tommaso Rinaldi oraz rozgrywający Paolo Porro.