Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

Inne
Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem
fot. PAP/ Piotr Nowak
Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała w środę dziennikarzy sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.

W środę w Ministerstwie Sportu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu miał uroczyście objąć kierownictwo nad działem administracji rządowej "kultura fizyczna".

 

Przed uroczystością sekretarz stanu w MS przekazała dziennikarzom, że wicepremier Piotr Gliński "nie przyjedzie na uroczystość w związku z pozytywnym testem na koronawirusa pani minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk".

 

 

We wtorek prezydent Andrzej Duda wręczył prof. Piotrowi Glińskiemu nominację na ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Gliński będzie jednocześnie kontynuował pracę na stanowisku wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego – przekazało MKiDN.

 

Zobacz także: Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Michał Gierżot zarażony koronawirusem

 

"Sprawami sportu zajmie się specjalny urząd – Narodowe Centrum Sportu – podlegający ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Jego powstanie będzie koordynować dotychczasowa minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk" – poinformowało MKiDN.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie