EBL: Enea Astoria Bydgoszcz wygrała z HydroTruckiem Radom

Koszykarze z Radomia byli bezradni w starciu z Enea Astorią

Koszykarze HydroTrucka Radom przegrali w swojej hali z Enea Astorią Bydgoszcz 72:85 (20:33, 11:14, 24:24, 17:14) w meczu siódmej kolejki Energa basket Ligi. Dla gości, którzy rozegrali siedem spotkań, to drugie zwycięstwo w sezonie. Gospodarze grali osiem razy i tez mają na koncie dwie wygrane. W środę najlepszym zawodnikiem Enea Astorii był Michał Chyliński z 20 punktami, trzema zbiórkami i pięcioma asystami. Po 12 punktów dla gospodarzy rzucili Nickolas Neal i Aleksander Lewandowski.

Od samego początku Enea Astoria imponowała w tym spotkaniu, prowadziła już 8:2 dzięki trafieniu Michała Krasuskiego. Gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania, pomógł w tym "trójką" Filip Zegzuła. Serią 8:0 odpowiedzieli na to goście, a po rzucie Chylińskiego mieli nawet 10 punktów przewagi. "Trójka" Marcina Nowakowskiego ustawiła wynik po 10 minutach na 33:20 dla przyjezdnych.

W drugiej kwarcie zespół trenera Artura Gronka uciekł nawet na 17 punktów po kolejnej akcji Nowakowskiego. Obie drużyny nie grały jednak już tak ofensywnie, chociaż Neal i Brett Prahl starali się zmieniać sytuację. To się nie udawało, a bydgoszczanie m.in. dzięki Coreyowi Sandersowi oraz Jakubowi Niziołowi kontrolowali sytuację na parkiecie. Po pierwszej połowie Enea Astoria wygrywała 47:31.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od "trójek" Chylińskiego i Krasuskiego, tym samym powiększając swoją przewagę. W pewnym momencie zanotowali serię 11:0 i dzięki akcji Łukasza Frąckiewicza prowadzili nawet 30 punktami. Straty zmniejszali Lewandowski i Marcin Piechowicz, ale różnica ciągle była spora. Kolejna "trójka" - tym razem Patryka Stankowskiego - zbliżyła radomian do stanu 55:71 po 30 minutach.

Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła, a obaj trenerzy spokojnie mogli rotować składem. Swoje szanse wykorzystał Markus Loncar, natomiast w przeciwnej ekipie debiut zanotował Marcin Tomaszewski. Ostatecznie Enea Astoria zwyciężyła 85:72.

HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz 72:85 (20:33, 11:14, 24:24, 17:14)

HydroTruck Radom: Nickolas Neal 12, Aleksander Lewandowski 12, Danilo Ostojic 9, Filip Zegzuła 9, Mikołaj Kurpisz 9, Patryk Stankowski 7, Dayon Griffin 6, Brett Prahl 5, Marcin Piechowicz 3, Marcin Tomaszewski 0.

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 20, Corey Jerrod Sanders 17, Tomislav Gabric 13, Łukasz Frąckiewicz 8, Markus Loncar 8, Michał Krasuski 6, Jakub Nizioł 6, Marcin Nowakowski 5, Dorian Szyttenholm 2, Michał Aleksandrowicz 0.