French Open: Stefanos Tsitsipas trzecim półfinalistą

Stefanos Tsitsipas półfinalistą French Open 2020.

Rozstawiony z numerem piątym Stefanos Tsitsipas został trzecim półfinalistą wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Grek pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa (nr 13) 7:5, 6:2, 6:3.

Tylko w pierwszym secie mecz był wyrównany. Przy prowadzeniu 5:4 Rublow serwował na wygranie seta, ale popełnił aż cztery niewymuszone błędy i przegrał gema. To był przełomowy moment spotkania. Grek wygrał pięć kolejnych gemów i do końca nie oddał inicjatywy.

W półfinale przeciwnikiem Tsitsipasa będzie lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic lub Hiszpan Pablo Carreno Busta (nr 17). Pojedynek tych tenisistów właśnie się rozpoczął.

Drugą parę półfinałową tworzą Hiszpan Rafael Nadal (nr 2) oraz Argentyńczyk Diego Schwartzman (nr 12), który we wtorek w najbardziej zaciętym z dotychczasowych meczów ćwierćfinałowych wyeliminował triumfatora US Open Austriaka Dominica Thiema (nr 3) 7:6 (7-1), 5:7, 6:7 (6-8), 7:6 (7-5), 6:2.