French Open: Świątek/Melichar - Muhammad/Pegula. Relacja i wynik na żywo

Iga Świątek i Nicole Melichar zmierzą się w ćwierćfinale debla French Open z parą Asia Muhammad/Jessica Pegula. Środowy mecz może być kolejną wielką okazją dla polskiej tenisistki, która wcześniej awansowała już do półfinału singla. Teraz czas na sukces w deblu. Relacja i wynik na żywo meczu Świątek/Melichar - Muhammad/Pegula od godz. 14:00 na Polsatsport.pl.

Iga Świątek przeżywa we Francji swój najlepszy okres w karierze. 19-letnia tenisistka pokonała we wtorek Martinę Trevisan 6:3, 6:1 awansując tym samym do półfinału French Open. O prestiżowy finał wielkoszlemowego turnieju Polka powalczy z Nadią Podoroską, ale zanim to się wydarzy Świątek stanie przed szansą na kolejny sukces. Tym razem przed polsko-amerykańską parą w ćwierćfinale staną Asia Muhammad i Jessica Pegula.

W drodze do ćwierćfinału Świątek i Melichar pokonały rozstawione z "szóstką" Czeszkę Kvetę Peschke i Holenderkę Demi Schuurs 6:3, 6:4. W drugim secie oponentki polsko-amerykańskiej pary doprowadziły jeszcze do remisu 4:4, ale duet Świątek/Melichar ostatecznie zakończył pojedynek w dwóch partiach. Tym razem ćwierćfinalistki liczą na podobny, a nawet lepszy rezultat.

Iga Świątek jest jedyną Polką na tym etapie deblowego turnieju French Open. W drugiej rundzie gry podwójnej odpadła pozostała trójka Polaków - Magda Linette, Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz. Wszyscy mieli zagranicznych partnerów.

Relacja i wynik na żywo meczu Świątek/Melichar - Muhammad/Pegula od godz. 14:00 na Polsatsport.pl.