Kolejny Polak w UFC? Jan Błachowicz i Marcin Tybura rekomendują zatrudnienie Daniela Skibińskiego

Sporty walki
Kolejny Polak w UFC? Jan Błachowicz i Marcin Tybura rekomendują zatrudnienie Daniela Skibińskiego
fot. Polsat Sport
Daniel Skibiński, mistrz Babilon MMA.

Mounir Lazzez (10-1, 8 KO), który na gali UFC Fight Night 180 miał zmierzyć się ze znanym z klatki KSW Davidem Zawadą (17-5, 11 KO, 4 SUB), uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tej sytuacji zawodnik UFD Gym pozostał bez rywala. Marcin Tybura i Jan Błachowicz za pośrednictwem Twittera zaproponowali, że Tunezyjczyka na karcie walk mógłby zastąpić Daniel Skibiński (16-5, 4 KO, 2 SUB).

Jako pierwszy temat poruszył Tybura (19-6, 7 KO, 6 SUB), który już w najbliższą sobotę stoczy walkę z Benem Rothwellem (38-12, 28 KO, 6 SUB). Klubowy kolega Skibińskiego napisał na Twitterze, że wie, kto mógłby zastąpić Lazzeza. “Tybur” stwierdził, że “Skiba” może przybyć na Fight Island choćby jutro. 

 

 

Inicjatywę poparł Jan Błachowicz (27-8, 8 KO, 9 SUB). Mistrz UFC w kategorii półciężkiej napisał, że UFC nie będzie żałować ewentualnej decyzji o zakontraktowaniu Skibińskiego. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rywal Mateusza Gamrota! W przeszłości walczył w Polsce

 

Skibiński ma na swoim koncie imponującą serię dziesięciu walk bez porażki. W swoim ostatnim pojedynku pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Kirilla Medvedovsky’ego w walce wieczoru gali Babilon MMA 15. Od pewnego czasu mówi się potencjalnym angażu 30-latka w UFC. “Skiba” na razie nie odniósł się do kwestii ewentualnej walki z Zawadą.

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze