Michael Phelps ma podobiznę… w polu kukurydzy

Inne
Michael Phelps ma podobiznę… w polu kukurydzy
fot. PAP/EPA
Michael Phelps to najbardziej utytułowany sportowiec w historii nowożytnych igrzysk.

Amerykański pływak Michael Phelps, najbardziej utytułowany sportowiec w historii nowożytnych igrzysk, został uhonorowany wizerunkiem na… polu kukurydzy w słynnym ekologicznym gospodarstwie - Schnepf Farms w pobliżu Phoenix w stanie Arizona.

Labirynt alejek na polu kukurydzy o powierzchni 10 akrów prezentuje wizerunek Phelpsa, na szyi którego wiszą medale igrzysk. Nad głową pływaka, który zdobył 28 krążków olimpijskich, w tym 23 złote, widnieje napis: - Nic nie jest niemożliwe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni olimpijska tworzy potrawy specjalnie dla pływaków

 

Wszystko widoczne jest znakomicie z lotu ptaka. W kukurydzianym polu można się jednak zgubić - długość alejek w labiryncie wynosi blisko 5 km (trzy mile). 

Co roku na polu kukurydzy na farmie w okolicy Phoenix powstają portrety słynnych postaci, reprezentujących nie tylko świat sportu. Wśród tych ostatnich pojawili się przed laty słynny bokser Muhammad Ali, czy były zawodnik Phoenix Suns, jeden z najlepszych rozrywających w historii koszykarskiej ligi NBA Kanadyjczyk Steve Nash, który ostatnio został trenerem zespołu Brooklyn Nets.

 

Phelps zakończył karierę po igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku. Z Brazylii przywiózł sześć medali - pięć złotych i srebrny.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze