PKO BP Ekstraklasa: Izolacja i indywidualne treningi po pozytywnych wynikach testów

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Izolacja i indywidualne treningi po pozytywnych wynikach testów
Fot. PAP
Piłkarze i członkowie sztabów wszystkich klubów Ekstraklasy przeszli badania na obecność́ wirusa SARS-CoV-2.

Piłkarze i członkowie sztabów wszystkich klubów Ekstraklasy przeszli badania na obecność́ wirusa SARS-CoV-2. Nie podano ilości osób z pozytywnym wynikiem. Ekstraklasa S.A. zaznaczyła jednak, że skierowane zostały one na izolację, a w ich zespołach zaleca się treningi indywidualne. Na testy wymazowe ligowa spółka przekazała klubom 1,6 miliona złotych.

W środę Ekstraklasa S.A., spółka zarządzająca rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy, przekazała informacje dotyczące postępowania w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem wśród klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak podano w komunikacie piłkarze i członkowie sztabów wszystkich klubów przeszli badania na obecność wirusa SARS-CoV-2.
 
 
- Zdrowie i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, dlatego jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Zespołem Medycznym PZPN, jak i klubami i działamy według przyjętego protokołu. Cieszymy się̨, że w żadnej z drużyn nie stwierdzono nowych, rozwijających się masowo ognisk chorobowych. Dzięki przełożeniu meczów z udziałem Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i Warty Poznań uniknęliśmy sytuacji, w której mogło dojść́ do większej liczby zakażeń́. Liczymy, że po przerwie reprezentacyjnej wszystkie nasze zespoły wrócą̨ do dalszej rywalizacji w pełni sił – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.


We wszystkich klubach, w których badania wykazały przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2, przed powrotem do rozgrywek Ekstraklasy zostaną przeprowadzą ponowne badania wymazowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz palenia na trybunach ma pomóc Belgom w walce z COVID-19


Departament Logistyki Rozgrywek ustalił także daty dwóch zaległych spotkań, które zostały odwołane ze względu na dużą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Termin meczu Warty Poznań z Legią Warszawa został wstępnie zaplanowany na 3 listopada. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbyły się także dwa inne spotkania 6. kolejki najwyższej klasy Wisła Kraków – Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok. Mają się one odbyć, odpowiednio, 28 i 30 października. Najbliższa, 7. kolejka PKO BP Ekstraklasy zostanie rozegrana w dniach 17-19 października.

PI, PAP, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie