Tauron Liga siatkarek: Koronawirus w drużynie #VolleyWrocław

Siatkówka
Tauron Liga siatkarek: Koronawirus w drużynie #VolleyWrocław
fot. PAP/ Darek Delmanowicz
Trener drużyny #Volley Wrocław Wojciech Kurczyński.

Grający w Tauron Lidze siatkarek klub #VolleyWrocław poinformował, że wykryto przypadki koronawirusa w zespole. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska została poddana kwarantannie, a jej najbliższe spotkanie przeniesione.

W specjalnym komunikacie klub z Wrocławia przekazał, że jedna z zawodniczek zgłosiła gorszy stan zdrowia i natychmiast cały zespół został skierowany na badania na obecność koronawirusa. Kilka wyników okazało się pozytywnych.

 

– Jako zespół zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by uchronić się przed koronawirusem. Od połowy sierpnia mamy nałożone rygory kwarantanny sportowej i szereg ograniczeń oraz zakazów z tym związanych. Zespół podszedł do tematu bardzo profesjonalnie, a nasza sytuacja pokazuje jak szybko rozprzestrzenia się wirus w małej grupie, która spędza ze sobą większość czasu – skomentował prezes klubu Jacek Grabowski.

 

 

#VolleyWrocław poinformował Polską Ligę Siatkówki o wykrytym przypadku i wdrożył przygotowane w takim wypadku wytyczne. Jednocześnie klub poinformował, że poza jednym przypadkiem pozostałe zarażone osoby przechodzą koronawirusa bezobjawowo lub z objawami przeziębienia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze