Baraże o Euro 2020: Gruzja i Macedonia Płn. zagrają w finale

Gruzja i Macedonia Płn. bliżej finałów piłkarskich mistrzostw Europy

W półfinałach barażów o Euro 2020 zwycięstwa odniosły reprezentacje Gruzji i Macedonii Północnej. Już w 12 października spotkają się w finale ścieżki D, z której jedna drużyna wywalczy udział w Mistrzostwach Europy.

W pierwszym wtorkowym spotkaniu Gruzja pokonała Białoruś 1:0. Gospodarze zdobyli jedyną bramkę w siódmej minucie meczu po podyktowanej jedenastce. Nikolai Zolotov sfaulował przeciwnika w polu karnym, przez co sędzia wskazał na jedenasty metr. Gola strzelił Tornike Okriashvili i jak się okazało, zapewnił swojej ekipie udział w finale barażów.

Gruzja – Białoruś 1:0 (1:0)
Bramka: Okriashvili 7’ (k)

W drugim półfinale ponownie triumfowali gospodarze. Macedonia Północna pokonała Kosowo 2:1, a wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie meczu. Najpierw samobójczego gola strzelił Benjamin Kololli, ale po dwóch kwadransach wyrównał Florent Hadergjonaj. Zwycięskie trafienie w 33. minucie zaliczył Darko Velkovski.

Macedonia Płn. – Kosowo 2:1 (2:1)
Bramki: Kololli 16’ (sam), Velkovski 33’ – Hadergjonaj 29’

Wspomniane pary barażowe tworzyli triumfatorzy Ligi Narodów w swoich grupach. Cztery najlepsze drużyny z najniższej dywizji rozgrywek dostały szansę na udział w Mistrzostwach Europy. W przyszłorocznej imprezie weźmie udział zatem ktoś z pary Gruzja – Macedonia Północna. Finał w poniedziałek.