EBL: Legia Warszawa u siebie niepokonana. Tym razem uległa Asseco Arka

Twierdza Bemowo - tak o hali Legii mogą myśleć koszykarze przyjeżdżający na mecze do stolicy

Legia Warszawa wygrała z Asseco Arką Gdynia 76:69 (20:17, 17:19, 19:11, 20:22) w pierwszym meczu ósmej kolejki Energa Basket Ligi. Zespół ze stolicy nadal jest niepokonany we własnej hali, a w sumie przegrał zaledwie dwa spotkania obecnego sezonu. Najlepszym graczem gospodarzy był Jamel Morris z 20 punktami i pięcioma asystami. W ekipie gości wyróżniał się Przemysław Żołnierewicz z 19 punktami i trzema zbiórkami.

Morris był bardzo aktywny na początku spotkania, a dzięki jego rzutom gospodarze prowadzili 10:5. Dodatkowo nieźle grał też Grzegorz Kulka i mimo dobrej postawy Mikołaja Witlińskiego Asseco Arka nie była w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Po pierwszej połowie Legia była lepsza - 20:17.

W drugiej kwarcie ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego uciekła nawet na osiem punktów dzięki "trójce" Michała Sokołowskiego. Gdynianie krok po kroku odrabiali straty, najpierw pomagał w tym Żołnierewicz, po kolejnych akcjach Adama Hrycaniuka zbliżali się na zaledwie dwa punkty, a do remisu doprowadził Wojciech Czerlonko. Trójka Morrisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:36.

Od początku trzeciej kwarty Legia przede wszystkim walczyła o utrzymanie przewagi. Po późniejszych rzutach wolnych Sokołowskiego potrafiła uciec nawet na 10 punktów. Gdynianie mieli spore problemy z organizacją swojej gry w ofensywie, przez co nie potrafili zmniejszać tej różnicy. Po 30 minutach było 56:47.

Kolejną część meczu drużyna z Warszawy rozpoczęła od małej serii 5:0 w wykonaniu Grzegorza Kamińskiego, ale "trójkami" odpowiadał na to Filip Dylewicz. Legia ciągle miała jednak to spotkanie pod kontrolą i nie pozwalała rywalom na efektywne odrabianie strat. Ostatecznie zwyciężyła 76:69.

Legia Warszawa - Asseco Arka Gdynia 76:69 (20:17, 17:19, 19:11, 20:22)

Legia Warszawa: Jamel Morris 20, Grzegorz Kulka 16, Michał Sokołowski 10, Grzegorz Kamiński 8, Jakub Karolak 8, Justin Bibbins 7, Dariusz Wyka 3, Earl Watson 3, Adam Linowski 1, Mariusz Konopatzki 0.

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 19, Filip Dylewicz 14, Adam Hrycaniuk 12, Igor Wadowski 10, Mikołaj Witliński 10, Bartłomiej Wołoszyn 2, Wojciech Czerlonko 2, Krzysztof Szubarga 0, Mateusz Kaszowski 0, Marcin Malczyk 0.