Sebastian Walukiewicz: Byłem gotowy na ten debiut

Sebastian Walukiewicz zadebiutował w meczu z Finlandia i spędził na murawie 45 minut.

- Byłem gotowy na ten debiut. Bardziej stresowałem się przed moim pierwszym meczem w Ekstraklasie. Uważam, że nieźle sobie poradziłem - powiedział po meczu z Finlandią (5:1) obrońca reprezentacji Polski Sebastian Walukiewicz

Marcin Feddek: Czy czułeś się onieśmielony debiutem w kadrze?

Sebastian Walukiewicz: Byłem gotowy na ten debiut. Bardziej stresowałem się przed moim pierwszym meczem w Ekstraklasie. Uważam, że nieźle sobie poradziłem. W pierwszej połowie nie miałem zbyt wiele pracy w obronie. Cieszy mnie, że do przerwy udało nam się zachować czyste konto, bo dla obrońcy to zawsze największy wyróżnik.

Jak oceniasz swoje szanse na występ w meczu Ligi Narodów z Włochami?

Bardzo chciałbym zagrać w tym spotkaniu. Świetnie znam ligę włoską. Ten styl gry nie jest mi obcy. Wiem jak grać przeciwko piłkarzom z Serie A. Ostateczna decyzja o tym, kto wystąpi należy jednak do selekcjonera.

Skąd brała się nasza przewaga w tym meczu?

Mieliśmy swój plan na ten mecz. Widzieliśmy, że wahadłowi Finlandii wychodzą wysoko i staraliśmy się szybko grać piłką z jednej strony na drugą. To okazało się skuteczne.

Cała rozmowa z Sebastianem Walukiewiczem w załączonym materiale wideo.