Ciąg dalszy koronawirusa w Wiśle Kraków. Klub wznawia treningi

Piłka nożna
Ciąg dalszy koronawirusa w Wiśle Kraków. Klub wznawia treningi
Fot. PAP
Kolejne zakażenia w Wiśle Kraków.

Piłkarze Wisły Kraków po dwutygodniowej przerwie wznawiają zajęcia w swoim ośrodku treningowym w Myślenicach. Klub poinformował jednak, że przeprowadzone w środę wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały kolejne pozytywne wyniki.

Problemy Wisły z koronawirusem zaczęły się dwa tygodnie temu. Przeprowadzone dwukrotnie testy potwierdziły zakażenie u czterech piłkarzy, a także wśród członków zarządu klubu.

 

Wisła ostatni mecz ekstraklasy rozegrała 18 września, remisując 0:0 z Górnikiem w Zabrzu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała zakażony koronawirusem

 

Od tego czasu piłkarze i osoby związane z pierwszym zespołem przebywały na kwarantannie. Zawodnicy ćwiczyli indywidulanie w swoich domach, oprócz tych, którzy byli zakażeni.

 

W środę odbyła się kolejna tura testów kontrolnych. W ich wyniku wykryto nowe pozytywne przypadki na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród piłkarzy.

 

"Zgodnie z rekomendacją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej piłkarze z negatywnym wynikiem testu mogą rozpocząć zajęcia stacjonarne. Podopieczni trenera Artura Skowronka spotkają się w piątek w Myślenicach" – napisano w opublikowanym przez klub komunikacie.

 

 

Piłkarze, którzy są zakażeni, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy.

 

W komunikacie podkreślono, że pion sportowy, jak i administracyjny klubu funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Trener Artur Skowronek nie ukrywał zadowolenia z możliwości powrotu do zajęć.

 

- Piłkarze z dużą dyscypliną realizowali plan indywidualnych zajęć, ale brakowało nam treningów typowo piłkarskich. Najbliższe dni poświęcimy na elementy taktyczne w formie fragmentów gry. Będziemy doskonalić nasz model gry i pracować nad jeszcze mocniejszym zgraniem zawodników – powiedział cytowany w oficjalnym serwisie internetowym krakowskiego klubu.


ZOBACZ TAKŻE: Hiszpan w Wiśle Płock. Grał m.in. w Sportingu Gijon

 

Ostatnie spotkanie Wisły z Lechią Gdańsk, które miało się odbyć w niedzielę, zostało przełożone na 28 października. Zgodnie z terminarzem najbliższy mecz krakowianie mają zagrać 18 października ze Stalą w Mielcu. Na razie nie wiadomo, czy dojdzie ono do skutku, gdyż w ekipie beniaminka ekstraklasy także są przypadki zakażenia koronawirusem.

 

Wisła zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie