EBL: King Szczecin wygrał z Polpharmą Starogard Gdański. Allen to za mało

Trevon Allen dwoił się i troił, ale to King przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański ulegli na swoim parkiecie Kingowi Szczecin 80:88 (25:25, 20:22, 13:22, 22:19) w jedynym piątkowym spotkaniu 8. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gości był Michael Fakuade z 24 punktami, siedmioma zbiórkami i czterema asystami. 25 punktów dla gospodarzy rzucił Trevon Allen.

Na początku spotkania świetnie prezentował się Adam Łapeta i to dzięki niemu King zdobył małą przewagę. Z drugiej strony nie do zatrzymania był Allen, a to sprawiło, że mecz był bardzo wyrównany. Później świetny fragment rozegrał Dominik Wilczek, co stawiało szczecinian w lepszej sytuacji. W końcówce tej części meczu efektowne akcje Petera Olisemeki sprawiły, że po 10 minutach był remis - po 25.

W drugiej kwarcie Polpharma potrafiła uciec nawet na pięć punktów po rzutach wolnych Stevena Haneya. Zespół trenera Łukasza Bieli odpowiedział jednak dość szybko małą serią 6:0, a mecz ciągle był zacięty. Po rzutach wolnych Mateusza Zębskiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:45 dla gości.

Trzecią kwartę King rozpoczął od serii 8:0 i po akcji 2+1 Jakuba Schenka miał 10 punktów przewagi. Gospodarze odpowiadali m.in. trafieniami Grzegorza Surmacza oraz Haneya, ale w tym momencie to goście kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Doskonałą formę potwierdzał Fakuade, dzięki jego kolejnej "trójce" po 30 minutach było już 69:58 dla gości.

W ostatniej części spotkania o lepszy wynik dla ekipy trenera Marka Łukomskiego walczył Allen. Bardzo starał się także James Washington, ale Fakuade i Schenk utrzymywali bezpieczne prowadzenie szczecinian.

Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 80:88 (25:25, 20:22, 13:22, 22:19)

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 25, James Washington 17, Peter Olisemeka 12, Steven Haney 12, Grzegorz Surmacz 9, Sebastian Walda 5, Jacek Jarecki 0, Mateusz Itrich 0, Radosław Chorab 0.

King Szczecin: Michael Fakuade 24, Thomas Davis 15, Cleveland Melvin 13, Mateusz Zębski 11, Jakub Schenk 10, Adam Łapeta 6, Dominik Wilczek 6, Jakub Kobel 3.