MotoGP: GP Francji w Le Mans. Transmisja na Polsatsport.pl

Moto

Francuz Fabio Quartararo wygrał wyścig o Grand Prix Katalonii, 9. rundę motocyklowych mistrzostw świata w klasie MotoGP. Na zapleczu elity w swoim drugim starcie w karierze 21. pozycję - ostatnią w gronie zawodników, którzy dojechali do mety - zajął Piotr Biesiekirski. Tym razem najlepsi motocykliści zagoszczą na francuskim torze w Le Mans. Na transmisje sobotnich rozgrzewek oraz kwalifikacji zapraszamy na Polsatsport.pl.

Quartararo (Yamaha) wygrał drugi wyścig z rzędu i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na podium znaleźli się także Hiszpanie Joan Mir i Alex Rins (obaj Suzuki).

W klasie Moto2 najszybszy okazał się Włoch Luca Marini (Kalex), który prowadzi w klasyfikacji generalnej. Biesiekirski (NTS) stracił do niego ponad minutę. - Meta! Z małym niedosytem, ale przede wszystkim z bardzo cennymi, nowymi doświadczeniami kończę mój zaledwie drugi wyścig w MŚ #Moto2. Dzięki za doping! - napisał na Twitterze Biesiekirski.

W klasie Moto3 w Barcelonie triumfował reprezentant RPA Darryn Binder (KTM), a w klasyfikacji generalnej prowadzi 11. w niedzielę Japończyk Ai Ogura (Honda). Następny wyścig - o GP Francji w Le Mans - odbędzie się 11 października.

Na transmisje sobotnich sesji treningowych oraz kwalifikacji zapraszamy na Polsatsport.pl. Początek od godziny 9:00.