Superpuchar Polski: Legia Warszawa - Cracovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Dwa miesiące po planowanym terminie, tj. w piątek 9 października odbędzie się mecz Legii Warszawa z Cracovią o piłkarski Superpuchar Polski. Obie drużyny nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, dlatego spotkanie na stołecznym stadionie przy ul. Łazienkowskiej może być dobra okazję na przełamanie. Relacja i wynik na żywo od godziny 20.15 na Polsatsport.pl.

Pierwotnie do spotkania miało dojść 9 sierpnia, zaledwie trzy tygodnie po zakończeniu – przedłużonej z powodu pandemii - rywalizacji w ekstraklasie. Jednak w przeddzień zostało odwołane przez PZPN, a powodem zakażenie koronawirusem osoby ze sztabu Legii.

 

W poprzednim sezonie warszawski zespół – po rocznej przerwie – wywalczył tytuł mistrzowski, zaś Cracovia pierwszy raz w 114-letniej historii klubu zdobyła Puchar Polski.

 

Przez dwa miesiące, tzn. od pierwszej daty Superpucharu w Legii nastąpiło wiele zmian. Poza zwolnieniem trenera Aleksandara Vukovica, stołeczny zespół odpadł z kwalifikacji zarówno Ligi Mistrzów, jak i Ligi Europy. W tabeli ekstraklasy legioniści zajmują dziewiąte miejsce, u siebie przegrali obydwa spotkania, zaś na wyjeździe dwa wygrali.

 

Cracovia też rywalizowała w el. LE, ale nie przebrnęła pierwszej rundy, przegrywając z Malmoe FF 0:2. W krajowej lidze „Pasy” są przedostatnie, a to dlatego, że ukarano je odjęciem pięciu punktów za przewinienie korupcji. Na boisku krakowianie wywalczyli siedem „oczek”, co dałoby im pozycję w środku stawki, a w tej sytuacji wyprzedzają tylko innego pucharowicza, mistrza Polski z 2019 roku Piasta Gliwice.

 

Zobacz także: PKO BP Ekstraklasa: Izolacja i indywidualne treningi po pozytywnych wynikach testów

 

Co ciekawe, selekcjonerem młodzieżowej drużyny narodowej jest Czesław Michniewicz, który niedawno objął również Legię. W piątek młodzi kadrowicze grają w eliminacjach Euro z Serbią w Gornji Milanovac, dlatego w Warszawie Michniewicza wyjątkowo zastąpią Marek Saganowski i Przemysław Małecki.

 

To nie koniec zmian. W piątkowym spotkaniu sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać aż z 14 zawodników! W zespole jest sześciu graczy powołanych do reprezentacji: Michał Karbownik, Jose Kante, Walerian Gwilia, Filip Mladenović, Bartosz Slisz i Maciej Rosołek, a ośmiu innych pauzuje w wyniku kontuzji lub wraca po urazach. 

 

Cracovia także wystąpi w zmienionym składzie. Trzech graczy (Karol Niemczycki, Florian Loshaj i Sergiu Hanca) zostało powołanych, a kłopoty związane z urazami czy dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa dotknęły innych członków ekipy.

 

Obie drużyny zagrają więc w mocno przebudowanych zespołach. Jak zakończy się to spotkanie?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Legia Warszawa - Cracovia od godziny 20.15 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport, PAP, legia.net

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze