Tauron Liga siatkarek: Kolejny mecz przełożony

Siatkówka
Tauron Liga siatkarek: Kolejny mecz przełożony
fot. Cyfrasport
Kolejny mecz Tauron Ligi przełożony.

Na prośbę klubu Enea PTPS Piła, zaplanowany na 16 października mecz ekstraklasy pilskich siatkarek z Grotem Budowlanymi Łódź odbędzie się trzy dni później - zadecydowała Polska Liga Siatkówki. Drużyna w Wielkopolski wciąż przebywa na kwarantannie.

Pilanki od tygodnia trenują wyłącznie indywidualnie w domach, bowiem w niedzielę w zespole stwierdzono kilka przypadków zarażenia koronawirusem. Z tego powodu nie doszły dwa wcześniejsze spotkania - z Grupą Azoty Chemikiem Police oraz z #VolleyWrocław. Pilski klub wystosował pismo do PLS-u z prośbą o przełożenie kolejnego pojedynku - z Grotem Budowlanymi.

 

Zobacz także: Wybierz najlepszą akcję kolejki Tauron Ligi (SONDA)

 

– Po 10 dniach kwarantanny i trenowania wyłącznie w domu potrzebujemy czasu na powrót do zajęć siatkarskich. Mimo że dziewczyny sumiennie wykonują zalecone im indywidualne treningi, to zajęcia w domu, a trening na hali to dwie zupełnie różne sprawy, angażują zupełnie inne partie mięśni. Dwa dni treningów, które mielibyśmy zgodnie z pierwotnie wyznaczonym terminem, nie pozwoliłyby nam się solidnie przygotować do meczu. Musimy mieć czas, żeby bezpiecznie wrócić na halę i z powrotem oswoić się piłką" - powiedział trener pilskiej drużyny Adam Grabowski, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

 

Mecz Enei PTPS-u z Grotem Budowalnymi odbędzie się 19 października o godzinie 18.00. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze