Wybierz najlepszą akcję kolejki Tauron Ligi (SONDA)

Siatkówka
Wybierz najlepszą akcję kolejki Tauron Ligi (SONDA)
fot. Cyfrasport
Akcja Jokera Świecie jest jedną z naszych propozycji w sondzie na najlepszą akcję kolejki.

Trzy kolejki Tauron Ligi już za nami. Szczęśliwie rozgrywki żeńskie nie odczuły jeszcze pandemii koronawirusa tak mocno, jak zmagania męskie. W trzeciej kolejce nie został rozegrany tylko jeden z zaplanowanych meczów. Pozostałe dostarczyły nam emocji i kapitalnych akcji. Nasi eksperci wybrali najciekawsze z nich. Zapraszamy do głosowania na najlepsze akcje kolejki Tauron Ligi!

Pierwsza propozycja pochodzi z meczu DPD Legionovia - Grot Budowlani Łódź. Na zagrywce pojawiła się Jessica Rivero. Zuzanna Górecka bardzo dobrze poradziła sobie z przyjęciem, ale jej koleżanki nie skończyły akcji. Legionowianki obroniły się i odpowiedziały prawym skrzydłem, jednak ich zagranie również nie było skuteczne. Veronica Jones-Perry także nie dała rady, bo jej atak podbiła Julie Oliveira Souza. Gospodynie wyprowadziły ratunkową akcję przez szóstą strefę. Łodzianki miały idealną okazję, by zakończyć akcję, lecz Monika Fedusio wbiła się wprost w ręce Oliveiry Souzy. Zwycięstwo w tej akcji dało podopiecznym Alessandro Chiappiniego piłę setową. Ostatecznie gospodynie wygrały to spotkanie 3:0.

 

Wyróżniliśmy również długą wymianę z meczu Developres Sky-Res Rzeszów - Joker Świecie. Co prawda siatkarki beniaminka powinny szybko zapomnieć o tym spotkaniu, bo przegrały sromotnie do 10 i dwukrotnie do 14 w setach, ale można doszukać się drobnych pozytywów, bo udało im się wygrać kilka ciekawych akcji. W jednej z nich świecianki miały sporo szczęścia, bo stały już pod ścianą, ale Developres nieco się pogubił i nie wykorzystał swoich szans. Kluczem do sukcesu okazała się kombinacja z szóstej strefy. Rzeszowianki protestowały, uważając, że piłka wylądowała na aucie, ale wszelkie wątpliwości rozwiał system challenge.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybierz najlepszą akcję kolejki PlusLigi! (SONDA)

 

Ostatnia propozycja jest z trzeciego seta meczu BKS Stal Bielsko-Biała - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Miała miejsce przy stanie 1:1 i 24:24, więc moment rzeczywiście był kluczowy. Gospodynie dobrze przyjęły zagrywkę bydgoszczanek. Atak Aleksandry Kazały obroniła Ewelina Żurowska, a w odpowiedzi z lewego skrzydła uderzała Regiane Bidias. Brazylijka także nie dobiła się do boiska, dając szansę rywalkom. Te jednak jej nie wykorzystały. Jak to bywa w żeńskiej siatkówce, po wielu obronach ostatecznie z punktu mogły cieszyć się siatkarki z Bielska. "Do trzech razy sztuka" - mogła powiedzieć Kazała, która potrzebowała aż trzech prób, by wywalczyć zdobycz dla swojego zespołu. Przyjmująca obiła ręce blokującej Magdaleny Mazurek.

 

 

Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie. Zakończy się ono w czwartek o godzinie 22:00.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie