Koniec sezonu dla Igi Świątek!

Tenis
Koniec sezonu dla Igi Świątek!
fot. PAP/EPA/ JULIEN DE ROSA
Iga Świątek występem w Paryżu zakończyła sezon.

Zwycięstwo nad Amerykanką Sofią Kenin 6:4, 6:1 przyniosło Idze Świątek zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju French Open. To największy sukces w historii polskiego tenisa. Na kolejne występy utalentowanej nastolatki z Raszyna kibice będą musieli jednak trochę poczekać...

Podczas konferencji prasowej po finale paryskiej imprezy Świątek poinformowała, że występem na kortach im. Rolanda Garrosa zakończyła sezon. Pierwotnie była jeszcze zgłoszona do turnieju WTA w Ostrawie, ale nie zagra tam. Na pytanie, który turniej Wielkiego Szlema teraz chciałaby wygrać, na początku wskazała Australian Open.

 

– Ale najpierw muszę nabrać dystansu, popracować nie tylko tenisowo, ale też medialnie, wizerunkowo, żeby odnaleźć się dobrze w tej sytuacji. Na tym się skoncentruję, bo dla mnie to już koniec sezonu. Mam chwilę, by ochłonąć, a o nowym sezonie będziemy pewnie myśleć za jakieś dwa tygodnie – zaznaczyła Świątek.

 

Zobacz także: Ile zarobiła Iga Świątek? Gigantyczna kasa za wygranie French Open

 

Podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego przystąpiła do turnieju w Paryżu jako 54. rakieta świata. W poniedziałek zadebiutuje w czołowej dwudziestce listy WTA – będzie sklasyfikowana na 17. pozycji.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie