KSW 55: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
Scott Askham zmierzył się z Mamedem Khalidovem w walce wieczoru gali KSW 55.

Za nami gala KSW 55. W walce wieczoru Mamed Khalidov w fenomenalnym stylu znokautował Scotta Askhama i zdobył pas mistrza federacji KSW w kategorii średniej. Ponadto swoje wygrali m.in. Michał Materla, Damian Janikowski i Tomasz Romanowski. Zobaczcie skróty walk.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Walka Khalidov - Askham trwała zaledwie 36 sekund. Nokaut autorstwa Mameda Khalidova z pewnością będzie szeroko komentowany w najbliższych dniach. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo.

Mamed Khalidov ponownie mistrzem KSW w kategorii średniej!

Co tam się wydarzyło?! Khalidov wykonał niesamowite kopnięcie, którym posłał Askhama na deski. Niesamowite!

ŁOOOOOOO! MAMED KHALIDOV ZNOKAUTOWAŁ SCOTTA ASKHAMA W NIEWIARYGODNY SPOSÓB!!!

Obaj już w klatce. Za moment pierwszy gong!

Czas na mistrza! Scott Askham już podąża w stronę placu boju.

To jest ten moment! Walka wieczoru już za chwilę! Mamed Khalidov zmierza w stronę klatki.

Tak wyglądała zwycięska walka w wykonaniu Materli!

Michał Materla przetrwał trudny moment, gdy Aleksandar Ilić posłał go na deski. Mimo to udało mu się odwrócić losy pojedynku i odnieść ważne zwycięstwo!

II Runda

Na początku rundy Ilić wyprowadził nieudane kopnięcie, po którym znalazł się na plecach. Materla skontrolował rywala w parterze. Szybko doszedł do krucyfiksu, którym wykluczył ręce Serba. Kiedy kolejne ciosy młotkowe spadały na głowę "Jokera", walkę przerwał sędzia. Wielki powrót Michała Materli!

Koniec walki! Michał Materla rozbił rywala w parterze!

I Runda

Ilić zaczął od mocnych kopnięć na korpus. W końcu "Joker"  lewym prostym posłał na deski Materli. Były mistrz KSW chwycił się nogi rywala i przetrwał kryzys. Następnie udało mu się obalić Ilicia. W parterze Materla zadawał ciosy z góry, lecz Serb przetrwał natarcie. Stójka dla Ilicia, parter dla Materli.

Czas na co-main event gali KSW 55. Aleksandar Ilić już zameldował się w klatce. W jej stronę zmierza serce federacji KSW - Michał Materla!

Janikowski odniósł piąte zwycięstwo w zawodowym MMA. Zapraszamy na skrót jego walki.

Janikowski przetrwał trudne chwile i odniósł zwycięstwo. To nie była łatwa przeprawa dla Polaka!

29-28, 29-28, 28-29 dla Janikowskiego! Sędziowie tym razem nie byli jednomyślni. Damian Janikowski funduje Gustafssonowi pierwszą przegraną w zawodowej karierze!

III Runda

Trzecia odsłona zaczęła się nieźle dla Janikowskiego. W pewnym momencie efektownie wyciął swojego rywala niskim kopnięciem. Brązowy medalista olimpijski atakował low kickami wykroczną nogę Szweda. W końcu Janikowski przeniósł walkę do parteru i tam kontrolował walkę. Gdy Szwedowi udało się na chwilę wstać, Polak ponownie przewrócił rywala. Po raz pierwszy o werdykcie walki Damiana Janikowskiego decydować będą sędziowie punktowi!

II Runda

Na początku drugiego starcia zobaczyliśmy sporo chaosu w stójce po obu stronach. Później jednak Gustafsson ustawił celownik i zaczął wywierać presję na wyraźnie zmęczonym Polaku. Kiedy przewaga Szweda zaczęła się coraz bardziej zaznaczać, Janikowski wykonał dwa obalenia, lecz Szwed po każdej próbie z łatwością się podnosił. Janikowskiemu ewidentnie zaczyna brakować sił. Ostatnia runda prawdopodobnie będzie decydująca dla losów pojedynku.

I Runda

Gustafsson od pierwszego gongu ruszył z ciosami na Polaka. Janikowski jednak z łatwością haczeniem obalił rywala. W parterze kontrolował walkę z pozycji bocznej i zadawał pojedyncze ciosy. Po dwóch minutach Szwedowi udało się wstać, lecz niedługo po tym Janikowski ponownie przeniósł walkę na ziemię. Gustafsson wydostał się z niekorzystnego położenia pół minuty przed końcem rundy. Udana runda dla Janikowskiego!

Tymczasem w klatce jest już Andreas Gustafsson. W stronę placu boju zmierza natomiast Damian Janikowski. Za chwilę starcie dwóch zapaśników w dywizji średniej!

Tak wyglądał debiut w KSW zwycięzcy programu "Tylko jeden"! Zapraszamy na skrót walki Romanowski - Surdu.

To było bardzo dynamiczne starcie! Znakomity pokaz parterowej gry w wykonaniu Damiana Stasiaka i Patryka Surdyna.

Po walce Romanowski nie ukrywał, że mierzy w pas mistrzowski. Pierwszy krok w tym kierunku został dziś zrobiony!

Tomasz Romanowski zwycięża jednogłośną decyzją sędziów!

III Runda

Trzecia runda toczyła się w bardzo dobrym tempie. Na każdy atak Surdu Romanowski odpowiadał. Polak wywierał większą presję, Mołdawianin zdawał się czekać na decydującą akcję. Ponownie przez pięć minut obaj zawodnicy walczyli tylko w stójce. Koniec bardzo dobrej walki! Za chwilę decyzja sędziów.

II Runda

Drugie starcie toczyło się w całości w stójce. Romanowski nieustannie dążył do skrócenia dystansu ciosami, natomiast Surdu atakował prostymi i rzadziej kopnięciami. Obaj również zadawali uderzenia na korpus. Żaden z zawodników nie chciał podejmować ryzyka wchodząc w bezpardonową wymianę. Czas na decydującą odsłonę walki!

I Runda

Obaj zawodnicy rozpoczęli walkę od niskich kopnięć. W końcu Romanowski trafił mocnym prawym, czym powalił na deski przeciwnika, lecz nie udało mu się wykończyć akcji. Później walka toczyła się w stójce, a zawodnicy wykorzystywali zarówno ciosy, jak i kopnięcia. W końcówce pierwszego starcia Surdu trafił efektownym high kickiem, ale na Romanowskim nie zrobiło to wrażenia. Druga runda zapowiada się świetnie.

A już za chwilę interesujące starcie w kategorii półśredniej. Zwycięzca pierwszej edycji programu "Tylko jeden" Tomasz Romanowski stoczy bój z niebezpiecznym Ionem Surdu. Będzie się działo!

Tak wyglądała niezwykle emocjonująca walka Mysiala - Bekavac! Zapraszamy na skrót polsko-chorwackiego starcia.

Po walce Damian Stasiak wyzwał do walki Antuna Racicia! Będzie wielki rewanż?

II Runda

Surdyn udanie obronił próbę obalenia w wykonaniu Stasiaka i tym razem to on był na górze i kontrolował przebieg pojedynku. "Webster" próbował atakować trójkątem nogami, lecz nieskutecznie. Następnie Stasiak udanie przetoczył przeciwnika. Po kilku efektownych akcjach zapaśniczych obu zawodników Stasiak zapiął duszenie trójkątne rękoma. Surdyn nie odklepał duszenia, gdyż na chwilę stracił przytomność. Sędzia w porę zdecydował o przerwaniu walki. Efektowna wygrana Stasiaka!

Koniec walki! Damian Stasiak wygrywa przez trójkąt rękami!

I Runda

Gdy walka przeniosła się pod siatkę, kontrolę nad pojedynkiem przejął Stasiak. "Webster" zepchnął Surdyna do głębokiej defensywy. Najpierw zajął plecy rywala, a następnie kilkukrotnie próbował poddać swojego rywala. Stasiak dążył do zapięcia trójkąta rękoma, balachy i gilotyny. Kiedy pojedynek na moment wrócił do stójki, zawodnik z Łodzi natychmiast przeniósł walkę na ziemię. Bardzo dynamiczna pierwsza runda!

Przemysław Mysiala zanotował pierwszą wygraną w federacji KSW. Tymczasem schodzimy z kilogramami w dół. Pora na kategorię kogucią i starcie Damiana Stasiaka z Patrykiem Surdynem! Za chwilę pierwsza runda tego pasjonująco zapowiadającego się boju!

II Runda

Na początku drugiej odsłony Bekavacowi udało się wybronić próbę obalenia. Później walka wróciła do stójki, gdzie zawodnicy wymieniali niezwykle mocne ciosy i kopnięcia, jednak żaden z nich nie wylądował na deskach. W połowie rundy Mysiala wykonał udane obalenie i kontrolował walkę będąc z góry. Kilkadziesiąt minut przed końcem "Polish Bear" zasypał Chorwata gradem ciosów, czym zmusił sędziego do przerwania pojedynku. To była świetna walka!

Mamy pierwsze skończenie przed czasem na tej gali! Przemysław Mysiala wygrywa przez TKO w drugiej rundzie!

I Runda

Mysiala zaczął pojedynek od udanej próby sprowadzenia. Bekavac uciekł jednak z parteru. Polak starał się przenosić walkę na ziemię, lecz gdy walka wracała do stójki, Bekavac trafiał obszernym lewym. Później "Polish Bear" po raz kolejny sprowadził walkę do parteru. Pod koniec rundy Chorwatowi udało się przetoczyć przeciwnika. W ostatnich sekundach Mysiala trafił efektownym up-kickiem. Bekavaca uratował gong. Świetna walka!

Nie zwalniamy tempa. Czas na kategorię półciężką i starcie Przemysława Mysiali ze Stipe Bekavacem. Zanosi się na ciężkie grzmoty!

Sędziowie byli jednomyślni. Krystian Kaszubowski odnosi cenne zwycięstwo!

III Runda

W pierwszej minucie trzeciej odsłony Kamieniarz wciągnął rywala w parter i wylądował na plecach. Następnie próbował poddać rywala dźwignią na nogę, lecz ten atak też wybronił Kaszubowski. Kiedy walka wróciła do stójki, Kamieniarz zaatakował mocnym middle kickiem. Chwilę później "Kris" w niezwykle efektowny sposób przeniósł walkę do parteru. Tam Kaszubowski kontrolował walkę, do momentu aż Kamieniarz ponownie nie zaatakował jego nogi. Zawodnik Mighty Bulls obronił jednak atak. Świetny występ Krystiana Kaszubowskiego. Werdykt powinien być formalnością!

II Runda

Na początku drugiej rundy Kaszubowski "kontrolował klatkę" i wywierał presję na rywala. Kamieniarz kontrował pojedynczymi kopnięciami. W końcu "Kris" docisnął przeciwnika do siatki i sprowadził go do parteru. Tam atakował z półgardy łokciami i ciosami młotkowymi. Runda zdecydowanie na korzyść Kaszubowskiego!

I Runda

Pojedynek rozpoczęli od mocnych wymian. W końcu Kaszubowski kombinacją zakończoną ciosem na korpus powalił Kamieniarza i obijał swojego rywala w parterze. Kamieniarz w odpowiedzi próbował podebrać nogę zawodnika Mighty Bulls Gdynia i dopiąć skrętówkę. Ten atak "Kris" jednak obronił. Później walka toczyła się głównie w stójce. Bardzo wymagająca runda dla obu zawodników!

Za nami walka otwarcia. Nadszedł czas na drugie starcie dzisiejszej gali. Jakub Kamieniarz i Krystian Kaszubowski już zmierzają do klatki!

Jednogłośna decyzja sędziów! Karolina Wójcik odnosi zwycięstwo w debiucie w KSW!

III Runda

Wójcik sprawiała wrażenie zawodniczki szybszej i skuteczniejszej w swoich atakach. Po trzech minutach próbowała docisnąć rywalkę do siatki, lecz ten atak Juśkiewicz dobrze wybroniła. Później walka, podobnie jak przez większą część pojedynku, toczyła się w stójce pod dyktando Wójcik. Za chwilę dowiemy się, jak tę walkę punktowali sędziowie!

II Runda

Kolejna bardzo wyrównana runda. Juśkiewicz atakowała kombinacjami zakończonymi kopnięciami. Ta z kolei atakowała pojedynczymi akcjami bokserskimi. Starcie jest bardzo bliskie i trudne do punktowania. Zadecyduje trzecia odsłona!

I Runda

Przez pierwsze cztery minuty obie zawodniczki walczyły bardzo spokojnie w stójce. Wrażenie bardziej aktywnej zdawała się sprawiać Wójcik. W ostatniej minucie ruszyły jednak odważniej. To zwiastuje emocje w rundzie drugiej!

Już za moment pierwsze starcie. W pierwszej walce rękawice skrzyżują Karolina Wójcik i Sylwia Juśkiewicz. Która z pań będzie górą w tym pojedynku? Za chwilę pierwszy gong!

Tymczasem poznaliśmy pierwszych uczestników gali KSW 56. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada, a na karcie walk pojawią się Roberto Soldić, Tomasz Narkun i Karolina Owczarz.

Gala KSW 55 już za kilka chwil! Przed nami osiem walk w formule MMA, z czego jeden pojedynek będzie starciem mistrzowskim. Czekają nas wielkie emocje!

Na gali KSW 55 Damian Janikowski stoczy swój ósmy zawodowy pojedynek w formule MMA. Rywalem medalisty olimpijskiego z Londynu będzie niepokonany Szwed Andreas Gustafsson.

Khalidov spróbuje zrewanżować się Askhamowi za porażkę z grudnia zeszłego roku. Czy mu się to uda? Przekonamy się już dziś.

W walce wieczoru KSW 55 zmierzą się Mamed Khalidov i Scott Askham. Zapraszamy do obejrzenia analizy tego starcia autorstwa Bartłomieja Stachury.

Przed rozpoczęciem gali zapraszamy na skrót oficjalnej ceremonii ważenia.

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z gali KSW 55!