PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport
Aleksander Śliwka, przyjmujący Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Jedyna niepokonana ekipa PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie w sobotę dziesiąty zespół w tabeli Indykpol AZS Olsztyn, który powraca na ligowe parkiety po krótkiej przerwie. Transmisja meczu od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra.

Podopieczni Nikoli Grbicia obecnie są jedynym zespołem, który po 5. kolejkach rozegrał wszystkie pięć spotkań. Znakomity początek w wykonaniu ZAKSY pozwolił mistrzom Polski uplasować się na pozycji lidera, przy komplecie zwycięstw i 15 punktach na koncie. 

 

Olsztynianie do tej pory rozegrali cztery spotkania. Ekipa z Warmii nie zaliczy początku sezonu do szczególnie udanych - przy bilansie jednego zwycięstwa i trzech porażek zespół obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji, mając na koncie dorobek czterech punktów.

 

Zobacz także: Michał Mieszko Gogol: Decyzja PlusLigi jest dobra. Realizacja będzie trudna

 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają na ligowe parkiety po krótkiej przerwie. W miniony weekend mieli zmierzyć się w Hali Urania z MKS Będzin, ale spotkanie ostatecznie zostało odwołane z powodu pojawienia się koronawirusa w zespole gości. 

 

- Ze względu na sytuację, którą teraz mamy, lepiej jest „coś” grać, niż nic. Wiadomo, że lepiej jest, kiedy znamy przeciwnika, mamy czas na spokojne przygotowania i dokładną analizę. Dlatego cieszymy się teraz z każdego rozegranego meczu - mówił środkowy Dima Teryomenko.

 

Dla Indykpolu AZS Olsztyn konfrontacja z ZAKSĄ będzie pierwszym meczem z zespołem z czołówki. Dotychczas ekipa z północy Polski mierzyła się raczej z rywalami, plasującymi się w połowie stawki. W ubiegłym sezonie mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali olsztynian z wynikiem 3:1. Jak będzie tym razem? 

 

Transmisja spotkania Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn od godziny 17.30 w Polsacie Sport Extra.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie