Rajdowe MŚ: Na Sardynii Sordo liderem, Kajetanowicz drugi w WRC 3

Moto
Rajdowe MŚ: Na Sardynii Sordo liderem, Kajetanowicz drugi w WRC 3
Fot. PAP
W Rajdzie Sardynii prowadzi Dani Sordo.

Hiszpan Dani Sordo (Hyundai I20 WRC) prowadzi po dwóch etapach w Rajdzie Sardynii, szóstej rundzie mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally 2 Evo) jest drugi w kategorii WRC 3, a dziewiąty w klasyfikacji generalnej.

Po dwunastu odcinkach specjalnych Sordo o 27,4 s wyprzedza sześciokrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera (Toyota Yaris WRC). Na trzeciej pozycji jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) ze stratą 28,9 s.


ZOBACZ TAKŻE: Kajetan Kajetanowicz przed Rajdem Sardynii

 

Lider klasyfikacji generalnej MŚ Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC) zajmuje czwarte miejsce, tracąc do lidera 58,4 s.

 

Kajetanowicz, który dwa tygodnie temu triumfował w WRC 3 w Rajdzie Turcji, po czterech sobotnich odcinkach z których wygrał dwa, był w WRC 3 drugi, a w klasyfikacji generalnej dziewiąty. Polak tracił do lidera swojej kategorii mistrza Polski Fina Jariego Huttunena (Hyundai I20 R5) tylko 0,1 s.

 

W sesji popołudniowej w której do przejechania były dwa OS-y, na pierwszym najszybszy był Szwed Oliver Solberg (Skoda Fabia Rally Evo 2). Objął prowadzenie, ale później miał pecha, gdyż z powodu awarii samochodu nie dojechał do mety. W tej sytuacji prowadzi Huttunen, drugi jest Kajetanowicz ze stratą 10,5 s.

 

Rajd Sardynii: Kajetanowicz przejechał odcinki testowe

 

W niedzielę w programie ostatniego dnia rajdu są cztery odcinki specjalne.

 

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny sezon rajdowych MŚ został znacznie skrócony. Dotychczas rozegrano pięć imprez, a ta na Sardynii jest przedostatnim etapem. Rywalizacja ma się zakończyć w Belgii (19-22 listopada). 

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze