Czesław Michniewicz odejdzie ze stanowiska po meczu z Bułgarią

Piłka nożna
Czesław Michniewicz odejdzie ze stanowiska po meczu z Bułgarią
fot. Cyfrasport
Czesław Michniewicz odejdzie z funkcji trenera polskiej młodzieżówki.

Czesław Michniewicz po wtorkowym meczu z Bułgarią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 odejdzie z funkcji trenera polskiej młodzieżówki - potwierdził rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

50-letni Michniewicz 21 września został szkoleniowcem Legii Warszawa i już wtedy było wiadomo, że po zakończeniu eliminacji, czyli w listopadzie, rozstanie się z kadrą młodzieżową.

 

Teraz okazuje się jednak, że szkoleniowiec zakończy pracę na tym stanowisku już po wtorkowym meczu z Bułgarią w Gdyni.

 

"Mogę potwierdzić, że trener Michniewicz rozstanie się z kadrą po tym spotkaniu. Listopadowy mecz z Łotwą, jeżeli ten rywal zajmie ostatnie miejsce w grupie, nie będzie miał znaczenia dla losów naszego awansu, więc dla nowego szkoleniowca będzie to możliwość debiutu i sprawdzenia piłkarzy. Dzięki temu marcowe spotkania turnieju, jeśli do niego awansujemy, nie będą dla nowego trenera pierwszymi w tej roli" - przyznał Kwiatkowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Bajevic pożegna się z kadrą Bośni i Hercegowiny

 

Na razie nie ogłoszono nazwisko następcy Michniewicza, choć z informacji PAP wynika, że został już wybrany. Według medialnych doniesień będzie nim Jacek Magiera, obecny szkoleniowiec kadry U-19.

 

Polscy piłkarze do lat 21 po niedawnej porażce na wyjeździe z Serbią 0:1 w eliminacjach ME wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli. W ośmiu dotychczasowych meczach grupy 5. (złożonej z sześciu drużyn) zdobyli 16 punktów.

 

Mają cztery punkty straty do Rosji, która rozegrała jedno spotkanie więcej.

 

Trudno będzie odrobić stratę do lidera, bowiem Rosjanie w ostatniej kolejce zagrają z najsłabszą w grupie Łotwą. Można jednak awansować również z drugiej lokaty.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grzegorz Mielcarski: Mocno postawiliśmy się Włochom

 

W mistrzostwach Europy, które w 2021 roku odbędą się w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Udział mają zapewniony obaj gospodarze. Awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc, przy czym do tego bilansu w grupach sześciozespołowych nie będą liczone mecze z ostatnią drużyną w tabeli.

 

Faza grupowa ME do lat 21 odbędzie się od 24 do 31 marca 2021, natomiast faza pucharowa (od ćwierćfinałów) - od 31 maja do 6 czerwca.

PeZet, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze