Eliminacje ME U-21: Szwecja zagra z Armenią w... Lublinie

Piłka nożna
Eliminacje ME U-21: Szwecja zagra z Armenią w... Lublinie
Fot. PAP
Arena Lublin będzie miejscem zmagań Armenii i Szwecji.

Na Arenie Lublin, bez publiczności rozegrany zostanie we wtorek mecz eliminacyjny piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 pomiędzy Szwecją i Armenią. Powodem obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Szwecji.

To spotkanie miało się odbyć w Szwecji, ale obowiązujące w tym kraju obostrzenia związane z pandemią koronawirusa całą ekipę armeńską objęłyby kwarantanną. Dlatego kierownictwo szwedzkiego związku piłkarskiego zmuszone do wyboru neutralnego obiektu zdecydowało się na stadion w Lublinie, gdzie przed trzema laty w odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy U-21 młodzieżówka Szwecji grała dwa mecze, remisując 2:2 z Polską i przegrywając 0:3 ze Słowacją.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Michniewicz odejdzie ze stanowiska po meczu z Bułgarią

 

- Kiedy działacze szwedzcy stanęli przed koniecznością szukania miejsca poza swoim krajem, w pierwszej kolejności zwrócili się do nas, bo jak mówią, Lublin bardzo dobrze się im kojarzy z kontynentalnych mistrzostw w 2017 roku, gdzie zostali świetnie przyjęci i gdzie jest znakomity obiekt z całą infrastrukturą. O ile jednak trzy lata temu ich reprezentacji towarzyszyła trzytysięczna rzesza kibiców, to wtorkowe spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności zgodnie z rygorami i procedurami wyznaczonymi przez UEFA. Po wstępnych rozmowach telefonicznych, kilka tygodni temu przedstawiciele szwedzkiego związku przyjechali do nas ustalając wszelkie szczegóły. Obydwie ekipy są już w Lublinie, w poniedziałek przewidziane są ich treningi, a wtorkowy mecz transmitować będzie telewizja szwedzka - powiedział Krzysztof Komorski, wiceprezes lubelskiego MOSiR zawiadującego Areną Lublin.


ZOBACZ TAKŻE: Magazyn Fortuna 1 Ligi. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

 

Wiele na to wskazuje, że również na inne mecze w przypadku niemożności rozgrywania ich u siebie szwedzcy piłkarze będą przyjeżdżać do Lublina.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie