Format turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla potwierdzony przez CEV!

Siatkówka
Format turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzów z udziałem Jastrzębskiego Węgla potwierdzony przez CEV!
fot. PAP
Europejska Konfederacja Siatkarska podtrzymała swoją decyzję z niedzieli o anulowaniu jastrzębskiego turnieju w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Europejska Konfederacja Siatkarska podtrzymała swoją decyzję z niedzieli o anulowaniu jastrzębskiego turnieju w ramach 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Tym samym kwestię awansu do fazy głównej rozgrywek ma rozstrzygnąć zaplanowany na 27-29 października turniej w Gałaczu.

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli: CEV, Jastrzębskiego Węgla, węgierskiego Fino Kaposvar, rumuńskiej Arcady Galati oraz trzech krajowych federacji siatkarskich. Przedmiotem rozmów była oczywiście druga runda kwalifikacji Ligi Mistrzów, którą obecnie torpedują przypadki koronawirusa stwierdzone w Jastrzębskim Węglu oraz w zespole z Węgier.

 

Pomimo tych trudnych okoliczności reprezentanci rumuńskiego klubu ani wczoraj, ani dziś nie przyjmowali do wiadomości argumentów jastrzębian i optowali za tym, by turniej w Polsce rozstrzygnąć walkowerami na ich korzyść. Protesty ze strony Arcady Galati na szczęście nie odniosły zamierzonego przez Rumunów skutku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Magiera wspomina początki Raula Lozano. "Wysoki blondyn o niebieskich oczach"

 

CEV podtrzymał swoją decyzję o anulowaniu zaplanowanego na 13-15 października w Jastrzębiu-Zdroju turnieju LM i rozegraniu w tej grupie tylko jednego turnieju, w Rumunii. Ten ma się odbyć w dniach 27-29 października. Jego zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Kwalifikant w grupie C zmierzy się z Zenitem Kazań, Berlin Recycling Volleys, ACH Volley Ljubljana.

 

- Dzisiejsza decyzja CEV jest decyzją „fair” i tak naprawdę jedynym słusznym wyborem. Było coś szalonego w tym, by karać walkowerami na korzyść Rumunów zarówno węgierski klub, jak i nas tylko dlatego, że obecnie nie mamy możliwości podjęcia sportowej walki z powodu koronawirusa. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i wejście „do akcji” CEV-u. Cieszę się, że będzie normalna rywalizacja w tej grupie, a o awansie do dalszej fazy gier zdecyduje boisko. Kwalifikacje do Ligi Mistrzów to nie jest łatwa „podróż” i żadna drużyna, ani federacja nie powinna nigdy próbować naginać przepisów, by sobie tę ścieżkę ułatwić - powiedział Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

CM, Informacja prasowa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie