Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem! Nowe przypadki w Treflu Gdańsk

Siatkówka
Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem! Nowe przypadki w Treflu Gdańsk
fot. Cyfrasport
Mariusz Wlazły jest zakażony koronawirusem.

W związku z dodatnim wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2, który otrzymał trener Trefla Gdańska Michał Winiarski, badania zostały przeprowadzone również wśród członków sztabu i zawodników, którzy nie byli zakażeni w trakcie okresu przygotowawczego (łącznie pięć osób). Niestety wykazały one, że zakażone są kolejne osoby. Wśród nich jest kapitan zespołu Mariusz Wlazły.

Dwóch z trzech zawodników, którzy nie byli zakażeni w okresie przygotowawczym, a także jeszcze jeden członek sztabu otrzymali wyniki dodatnie. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u dwóch osób z administracji, a dwie osoby pracujące w klubie otrzymały wyniki ujemne. Jeden rezultat nie jest jeszcze znany.

 

Zakażenie SARS-CoV-2 zostało stwierdzone u trenera Michała Winiarskiego w środę 7 października. Pierwsze objawy choroby wystąpiły u szkoleniowca w niedzielę 4 października po południu – początkowo były to bardzo silny, tępy ból głowy, dreszcze i mocne osłabienie, a następnie także utrata węchu i smaku. Trener od niedzieli był w samoizolacji, a po poznaniu wyniku jego testu badania zostały przeprowadzone także trzem zawodnikom i dwóm innym członkom sztabu, którzy nie przechodzili zakażenia SARS-CoV-2 w trakcie okresu przygotowawczego oraz pięciu osobom z administracji klubu, które mają bezpośredni kontakt z drużyną. Klub otrzymał już rezultaty większości tych badań. Niestety wśród zawodników zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono także u kapitana drużyny Mariusza Wlazłego i przyjmującego Moritza Reicherta. Jeden z siatkarzy otrzymał wynik ujemny. W sztabie szkoleniowym niestety jedna z dwóch badanych osób także otrzymała rezultat pozytywny, potwierdzający zakażenie. Dodatni wynik testu otrzymały również dwie osoby z administracji klubu. W przypadku dwóch osób z biur klubu testy dały rezultaty ujemne, a jeden wynik nie jest jeszcze znany.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej Ligi Mistrzów w Jastrzębiu-Zdroju odwołany

 

Cztery z pięciu osób, które otrzymały dodatnie wyniki testów miały takie objawy zakażenia jak dreszcze, ból głowy, osłabienie, bóle mięśni i stawów. Jedna osoba przechodzi zakażenie bezobjawowo. Dolegliwości występowały głównie przez 2-3 dni, teraz wszystkie zakażone osoby czują się już dobrze i są w izolacji domowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli nie wystąpią już u nich żadne objawy zakażenia, izolacja zostanie zakończona po 10 dniach od otrzymania wyniku testu.

 

Mimo dodatnich wyników testów środowy mecz z PGE Skrą Bełchatów odbędzie się zgodnie z planem. Drużynę „gdańskich lwów” poprowadzi asystent Michała Winiarskiego Roberto Rotari, a w składzie zabraknie dwóch graczy - Wlazłego i Reicherta. 12 zawodników i trzech członków sztabu, którzy przeszli przez zakażenie w trakcie okresu przygotowawczego mogło bowiem normalnie trenować i spotykać się w hali, tylko każdy miał jeszcze uważniej obserwować swój stan zdrowia. U żadnej z osób nie pojawiły się żadne niepokojące objawy.

CM, Informacja prasowa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie