TAURON Liga: Joker Świecie postawił się rywalkom. Wygrana Energa MKS Kalisz po zaciętej rywalizacji w Świeciu

Energa MKS Kalisz wygrała niezwykle zacięte spotkanie z Jokerem Świecie.

Energa MKS Kalisz wygrała niezwykle zacięte spotkanie z Jokerem Świecie. Beniaminek postawił się rywalkom, tocząc z nimi zacięty bój, jednak zdołał urwać rywalkom tylko seta. MVP spotkania została Ewelina Polak.

Obie ekipy rozpoczęły walkę grą punkt za punkt. Po stronie Jokera najlepiej punktowała Joanna Sikorska, a w ekipie przyjezdnych Monika Gałkowska. Niespodziewanie na prowadzenie wyszła ekipa gospodyń, która zdobyła trzy oczka z rzędu po atakach Sikorskiej i Adrianny Kukulskiej (12:11). Zawodniczki ze Świecia nie przestraszyły się rywalek, walcząc z nimi jak równy z równym. Do końca seta gra była niezwykle zacięta, ale to siatkarki z Kalisza mogły ostatecznie cieszyć się z wygranej partii po dwóch błędach gospodyń w końcówce (25:22).

Kaliszanki zdecydowanie lepiej otworzyły drugą odsłonę, od razu zdobywając trzy punkty po ataku i dwóch skutecznych blokach. Choć ekipie Jacka Pasińskiego udało się odskoczyć rywalkom (8:4), straty szybko zostały zniwelowane przez gospodynie. Na tym się nie skończyło, bo - podobnie jak w pierwszej partii - świeciankom udało się wyjść na prowadzenie! Najpierw trzy-, a wreszcie sześciopunktowe (15:12, 20:14)! Choć przyjezdnym udało się zmniejszyć różnicę, to gospodynie mogły świętować wygranie seta.

Trzecia partia było bliźniaczo podobna do poprzedniej. Choć kaliszanki rozpoczęły od przewagi, zawodniczki ze Świecia szybko zmniejszyły straty. Gra znowu była niezwykle wyrównana. Wreszcie nadszedł czas na przełamanie i przyjezdnym udało się wyjść na prowadzenie, które pod koniec seta wynosiło już pięć punktów (15:20). Przewagę zawodniczki Pasińskiego bez problemu dowiozły do końca seta, a ostatnie oczko atakiem ze środka zdobyła Weronika Centka.

W kolejnej odsłonie siatkarki zafundowały dobrze już znany kibicom scenariusz, a gra po raz kolejny toczyła się punkt za punkt. W drugiej części partii zawodniczki zaczęły popełniać błędy serwisowe, na czym korzystały rywalki, ale wynik dalej oscylował wokół remisu. Wreszcie ekipie z Kalisza udało się wypracować czteropunktową przewagę (16:20), choć ta znowu została zniwelowana przez rywalki! Po kolejnej zaciętej końcówce triumfowały zawodniczki Energi MKS Kalisz.

Joker Świecie - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:20, 19:25, 24:26)

MVP: Ewelina Polak

Joker Świecie: Oliwia Urban, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Adrianna Kukulska, Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Wenerska - Agata Nowak (libero) - Katarzyna Marcyniuk, Adrianna Muszyńska, Wiktoria Kowalska, Martyna Gorzkiewicz, Paulina Brzoska.

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak, Oliwia Bałuk, Weronika Centka, Monika Gałkowska, Magdalena Damaske, Monika Ptak - Julia Mazur (libero) - Zuzanna Szperlak, Karolina Bednarek, Julia Szczurowska, Patrycja Chrzan, Justyna Łysiak (libero).